Malý vláčik splnených želaní

Uprostred najhlbšej noci, keď je najväčšia tma, cestuje svetom vlak. Je veľký, ale taký tichý, že ho takmer nepočuť. Jeho svetlá sú tlmené ako malé hviezdičky. A keď prechádza okolo vášho domu, počujete jemné cinkanie zvončekov a cítite jemný vánok. Žiadny dospelý ho nikdy nevidel ani nepočul. Dokonca ani veľa detí o tom nevie. Vidieť a počuť ho môžu len tí, ktorí v neho veria. Každý večer vychádza tento malý vláčik z rozprávkovej krajiny kúziel. Je to vlak splnených želaní. Cestuje po celom svete. Pohybuje sa pomalým tempom, aby tí, ktorí ho uvidia, mohli naskočiť a splniť si svoje sny, svoje najväčšie želania.

V malom domčeku v ružovej postieľke netrpezlivo čaká dievčatko menom Lara. Nechce spať. Chce si splniť svoj sen. A tak leží v posteli a čaká na prvé zazvonenie zvončekov. Zrazu sa zatiahne opona. Do jej izby vnikne jemný vánok a Lara vie, že sa blíži vlak. Rýchlo vyskočí z postele a potichu otvorí okno. V diaľke počuje jemné zvonenie a vidí jemné svetlá. Vlak sa blíži a jej vzrušenie rastie. Keď je vlak takmer pri nej, Lara chytí kľučky dverí a naskočí. Vstúpi dovnútra, nájde si miesto pri okne a čaká, kam ju to zavedie.

Má sen. Chce jazdiť po lúke na koni. Jazdiť medzi kvetmi a sedieť v sedle svojho najlepšieho zvieracieho priateľa. Splní sa jej sen vďaka vlaku? Lara mu verí, takže by mal. Vlak zrazu zahlási: „Blíži sa zastávka pre malú Laru, budeme spomaľovať, vystupujete.“ Ozve sa z rozhlasu. Dievčatko sa pripraví na dvere a o chvíľu opatrne vyskočí. Nohy jej dopadli na trávu. A keď sa obzrie okolo seba, nestačí sa čudovať. Okolo nej je krásna lúka s množstvom kvetov. V diaľke vidí, ako k nej beží kôň. Zohne sa, aby mohla nasadnúť, a opatrne cvála cez lúku. Lara je v nebi. Užíva si každú minútu svojho želania. Po chvíli sa kôň zastaví. Lara cíti vánok a počuje zvony. Vláčik sa vráti, aby ju odviezol späť do postieľky. Lara objíme koňa, pohladí ho a rozlúči sa. „Vrátim sa, ďakujem, priateľu.“ Keď sa blíži vlak, nastúpi a nechá sa odviezť domov. Z okna stále pozoruje, ako jeho svetielka pomaly miznú v diaľke. Neskôr, keď zaspáva vo svojej postieľke, sa stále usmieva, pretože sa jej splnil sen. Malý vlak ju k nemu priviezol.

A čo vy? Veríte na vlak želaní? Potom zavrite oči a premýšľajte o tom, čo je vaším snom, vašim želaním. A keď jednej noci pocítite vánok a počujete cinkanie zvončekov, vtedy sa začne vaše skutočné čarovné dobrodružstvo.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *