A ty robíš cez víkend čo?

V piatok sa chlapci cez prestávku chlapci rozprávali o tom, čo budú robiť cez víkend. Jeden sa chystá do kina, druhý sa pôjde korčuľovať, tretí ide na výlet. „ A ty robíš cez víkend čo?“ opýtali sa chlapci Robka. Robko sa zamyslel a váhal s odpoveďou.

Uvedomoval si, že jeho odpoveď chlapcov nebude zaujímať možno ho aj vysmejú. No predsa sa priznal. „ Ja pôjdem cez víkend so starým otcom do hory. Je lesník a keď má voľno prikrmuje v lese zvieratká, aby počas zimy nehladovali. Chlapci podvihli obočie. Vláčiť sa s balíkmi sena, kutrať sa v hlbokom snehu a mrznúť. To nie je žiadna zábava! „ Ale je!“ oponoval Robko a spomínal si na to, ako ho hrialo pri srdci, keď z posedu pozoroval srnky ako žerú seno, ktoré im so starým otcom priniesol. „ Ak chcete,  poďte so mnou. Tentoraz pôjde aj jeden televízny reportér, ktorý bude točiť, ako sa starký stará o zvieratká. Možno budeme aj v televízií.“ Chlapci  sa zasmiali a neverili tomu.

Rozprávka na čítanie - pohadkozem animals at the feeder illustrated for child 4e92b93d 3e83 47e2 be93 7d6bfd99fba3
pohadkozem animals at the feeder illustrated for child 4e92b93d 3e83 47e2 be93 7d6bfd99fba3

Zazvonilo a chlapci sa rozbehli k laviciam a po vyučovaní domov. Každý za svojimi záľubami. V nedeľu večer pozerali chlapci s rodičmi správy. „ Nie je to ten tvoj spolužiak?“ pýtali sa rodičia chlapcov, keď sa na obrazovke ukázal Robko a jeho dedko a rozprávali o tom, aké je dôležité pomáhať v zime zvieratkám. Chlapci neverili vlastným očiam.

Až teraz pochopili, že je to naozaj dôležitá činnosť, že sa pri nej dá zažiť aj kopu zábavy a ešte sa môžete stať aj slávnym.  V pondelok obkolesili Robka a búchali ho po pleci. „Teda, ty si ale hviezda! A ten tvoj starký … obdivujeme vás… Je to naozaj super… To čo robíte…“

Robo sa zasmial. „ Bolo by ale dobré, keby ste uverili hneď mne, keď vám to rozprávam a nemusel som byť kvôli tomu v telke.“ Na budúci víkend išiel Robko do hory nie len so starkým, ale aj so spolužiakmi. A ani jeden spolužiak neľutoval, že pri tom nebola televízna kamera. Bolo to skvelé aj tak.

4.5/5 - (8 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *