O troch prasiatkach

Boli raz tri malé prasiatka, ktoré sa rozhodli, že si postavia domčeky. Prvé najstaršie, a veľmi šikovné sa rozhodlo si postaviť domček z tehál. Druhé, menej pracovité dalo prednosť drevo. A posledné najmladšie, najnetrpezlivejšie si povedalo, že stačí aj slama.

O troch prasiatkach
O troch prasiatkach

Tu vlk si začal brúsiť na prasiatka zuby. Najskôr došiel k domčeku zo slamu. Keď zbadal chatrný domček skríkol: „Cítim tu prasiatko! Vylez z domčeka, lebo ináč fúknem… a fúknem tak silno, že ti ho odfúknem.“ Prasiatko nebolo veľmi statočné, triaslo sa od hlavy po päty, keď vtom mu strašný závan odfúkol strechu z domčeka. „Aké chutné prasiatko!“zvolal šťastne vlk a hodil si večeru do svojho veľkého vreca. Vlk sa vydal za druhým prasiatkom. „No drevo je odolnejšie a určite prasiatko pred zlým vlkom ochráni.“ pomyslelo si prasiako vo vreci. Vlk je však veľmi silný a po pár zafúkaniach zvalí aj drevený domček. Prasiatko zasypané doskami nestihlo utiecť a vlk ho chytil tiež. Už si oblizuje gamby.

,,Dve už mám! Idem si po tretie!“ vraví si vlk hrdo. Ale tretie prasiatko je veľmi šikovné a spokojne si obdivuje svoj nový tehlový domček. „Len nech príde ten hlúpi vlk. Pekne ho privítam!“ rieklo si prasiatko statočne. A vlk už aj prichádza. „Daj si pozor, prasiatko, vlk je veľmi silný!“ kričia varovne prasiatka vo vreci. Dom však odolal vlkovmu silnému dychu. „To nič, tak vyrazím dvere.“ hovorí si vlk,no ani ti nejde. Aj dvere odolali! Za ten čas dve prasiatka sa vyslobodili z vreca. „Rýchlo do domu!“

No aj vlk dostal nápad a vyliezol na strechu. Skĺzol do domu komínom, no to nebol dobrý nápad! „Páli to?“spýtali sa prasiatka zborovo a zasmiali sa. No vlkovi to vôbec smiešne nebolo. Utekal, čo m nohy stačili a prisľúbil si, že už  sa tam nikdy viac neukáže.

3.7/5 - (87 votes)

2 komentáre

  1. Dobrý den . moja Mamina – Tatino – Braček mi tlieskali tatino pri tej rozprávke skoro zaspal. páčila sa im tá rozprávka a bola to o Troch Prasiatkach. a mohol by som poprosiť položím vám otázku ?. ako sa tomu dávajú recenzie ?. dole vám dám E-MAIL adresu potom sa mi ozviťe

    S Pozdravom Michal Matuščin

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *