Ako som nechcela zaspať na polnočnú omšu

Ahojte! Volám sa Diana a mám štyroch starších súrodencov. Je vám jasné, že byť najmladším v rodine nie je žiadna výhra? Neustále ma posielajú preč za hračkami, stále mi vravia, že ničomu nerozumiem, alebo že nemám otravovať dospelákov. Je to celkom o ničom. Tieto Vianoce som sa ale rozhodla, že im všetkým dokážem, že už som veľká. A viem aj ako! Na Štedrý večer nebudem spať a vydržím hore až do polnoci, aby som s celou rodinou mohla ísť na polnočnú omšu.

Polnočná omša vraj býva veľmi krásna, kostol je nádherne vyzdobený, spievajú sa koledy a ľudia sú na seba oveľa milší. Chcela by som to zažiť! Keď som doma povedala o mojom pláne, nik mi neveril, že vydržím byť hore tak dlho. Som spachtoš, spávať som chodila už o deviatej a v pokoji som dokázala prespať celú noc.

Rozprávka na čítanie - Ako som nechcela zaspať na polnočnú omšu
Ako som nechcela zaspať na polnočnú omšu

Teraz som sa však veľmi dobre pripravila. Väčšinu Štedrého dňa som totižto prespala. Nevidela som ani jednu rozprávku, nekradla som mame koláče z plechu, a dokonca som nezdobila ani stromček. Pri slávnostnej večeri som neustále pila colu, samozrejme tak, aby si to nikto nevšimol. Zase by som si totiž musela vypočuť, že deti colu piť nemôžu. Cola je však zázračný nápoj, obsahuje kofeín, a teda sa ti nechce spať. Nalievala som si celý večer a celý večer som chodila cikať. Stále som odbiehala od rozbaľovania darčekov, čo všetkých dosť znervózňovalo.

Keď sme už sedeli pri telke a rozprávali sa, mamka ma poslala spať. Vraj ona ma na polnočnú isto zobudí. Pche! Neverila som jej, a tak som nešla. Isto by ma nezobudila. Skrútila som sa do kresla a privrela oči. Len ich privriem, nebudem spať, vydržím. Nevydržala som. Samozrejme, že som zaspala. Zobudila som sa až keď naši vyrážali z domu. Len, len, že som ich prehovorila, aby na mňa počkali. Nasadla som do auta a spokojne som sa viezla.

Až v kostole pri sadaní do lavice som si všimla, že som si zabudla obuť topánky a že som v kostole iba v papučiach. A okrem toho som musela ísť zase cikať! Kostol bol krásny, omša bola nádherná. Pravá atmosféra Vianoc. 

Škoda, že som si to kvôli studenými nohám a plnému močovému mechúru poriadne neužila. Ale bola som tu, medzi ostatnými dospelými. A boli to zatiaľ moje najkrajšie Vianoce.

4/5 - (7 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *