Ako zvieratá pretekali na snehu

Zvieratká sa rozhodli, že na najvyššom kopci za dedinou usporiadajú preteky. Na štart sa pripravilo päť zvieratiek. Každý z nich chce vyhrať, preto si vybrali rýchly stroj. Kto bude prvý v cieli pod kopcom? Pripraviť sa, pozor a štart!

Zvieratká sa odrazili a fičali dolu kopcom. Vedenia sa ujalo morča Piďo, ktoré si vliezlo do malého hrnca. Hneď za ním nasledovala mačka Aja na boboch a somárik Iáčik na sánkach. 

Čo sa to ale deje na štarte? Jahniatko Béčko vyrazilo až teraz. Meškalo, lebo si ešte muselo doplniť vlnu do igelitového vreca, na ktorom sa konečne šmýka z kopca. Bolo by posledné, keby sa psíkovi Azorovi neprekrížili lyže. Azor spadol ňufákom do snehu. Tým bol vyradený z pretekov.

Ako zvieratá pretekali na snehu
Ako zvieratá pretekali na snehu. Zdroj obrázku: depositphotos.com

Štyria pretekári sa rútia dolu kopcom. Kto, ako prvý prejde pomaľovanou cieľovou čiarou? Mačka Aja je už v polovici kopca, ale jej boby nabrali takú rýchlosť, že Aja dostala veľký strach. Ladne vyskočila z bobov do snehu a sadla si na plot pozdĺž trate. Z pretekára sa stal divák. Uhádnite, koľko pretekárov zostalo?

A tak preteky pokračujú s tromi pretekármi – somárik Iáčik na saniach,jahniatko Béčko na igelitovom vreci a morča Piďo v hrnci. Jahniatko Béčko nabralo veľkú rýchlosť a predbehlo sane somárika Iáčika. „Plazíš sa ako slimák, ty ušatý somárik!“ zakričal na Iáčika. Posmievanie sa mu však vypomstilo. Nedávalo pozor na cestu, zišlo z vyjazdenej trasy a pristálo v náručí snehuliaka, ktorého postavili deti. To bol pre neho koniec pretekov.

Ako zvieratá pretekali na snehu
Ako zvieratá pretekali na snehu. Zdroj obrázku: depositphotos.com

O prvé miesto súťažia len somárik Iáčik na saniach a morča Piďo v hrnci. Hrniec s morčaťom Piďom sa točí, ale úspešne dobieha do cieľa. Somárik Iáčik by chcel byť rovnako rýchly. Napadlo ho, že sa bude odstrkávať kopýtkami. Len, čo sa jeho nohy dotkli zeme, zaborili sa do snehu a sánky prudko zabrzdili. Somárik Iáčik to nečakal a skotúľal sa z nich do snehu. Kotúľal sa z kopca ako vrece zemiakov. Prišiel do cieľa ako druhý. Tesne pred ním preletelo cieľovou čiarou morča Piďo. „Nech žije morča! Do cieľa dorazil ako prvý!“

„Na ďalšie preteky musíme lepšie trénovať,“ povzdychne si somárik Iáčik. „Tak, tak“ súhlasí pes Azor. „A ja si zoženiem lepší stroj,“ dodá mačka Aja. V ten večer išli zvieratká spať celé nadšené, že si zajtra preteky zopakujú.

4.4/5 - (41 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *