Čarovná hviezdička

Možno ste si všimli, že jedna hviezda na oblohe je vždy jasnejšia ako ostatné. Volá sa Severka a je najčarovnejšia zo všetkých hviezd. Dokáže plniť želania! Ale nie je to len tak. Keď si niečo želáte, musíte sa pozrieť na Severku a potom svoje želanie v duchu alebo kľudne aj nahlas vysloviť.

Nezabudnite sa Severke poďakovať a hlavne, a to je možno to najdôležitejšie zo všetkého, musíte verit, že sa vaše želanie môže splniť!

Rozprávka Čarovná hviezdička
Čarovná hviezdička. Zdroj obrázku: depositphotos.com

Ako to robí tá hviezdička? Putuje po oblohe a pozorne sleduje, čo sa deje na zemi. Keď vidí niekoho kto sa pozerá jej smerom, rýchlo nastraží svoje hviezdičkovité uši. Lebo ona má jednu zaujímavú schopnosť. Počuje, čo si ľudia myslia! Na oblohe medzi hviezdami a mrakmi má veľa priateľov, a keď vie, že želanie je skutočné, vždy vie, na koho sa obrátiť, kto jej pomôže,aby sa to splnilo.

Deti si často želajú nové hračky. Chlapci chcú bagre a autíčka, dievčatá bábiky a plyšové hračky. Splniť také želanie nie je nič ťažké. To sa vždy hviezdička dohodne s Ježiškom a na Štedrý večer si deti pod stromčekom nájdu presne tú hračku, ktorú si želali. Niekedy však Severka musí čeliť naozaj náročným úlohám. Keď si deti želajú, aby sa ich chorá maminka uzdravila alebo sa našiel ich stratený psík, alebo aby sa s nimi udobril ich kamarát. To potom Severka, počas dňa, aby jej svetlo nebolo viditeľné, tajne letí dole medzi ľudí, štuchne do nich, šepká im do uší a vedie ich za ruku, aby sa stalo presne to, čo si ten malý nešťastník želal. A vždy sa to splní, naozaj. Stačí len tomu veriť!

4.7/5 - (20 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *