Krásna čarodejnica Helga a zakliaty vtáčik

Milé detičky, určite si spomínate na krásnu čarodejnicu Helgu, ktorá žila sama v lese spolu so svojou čiernou mačkou Felíciu. Utiekla z dediny v ktorej ju všetci odsudzovali, že práve ona zakliala svojho najmilšieho chlapca Erika, ktorý zo dňa na deň zmizol. Dedinčania si mysleli totiž, že nik nemôže byť taký krásny ako je Helga, musia v tom byť nejaké zlé čary. 

Helga utiekla do hustého lesa pri dedinke, kde vo svojej chalúpke pripravovala rôzne elixíry z byliniek, ktorými sa snažila liečiť zranené zvieratká v lese. Bola totiž nie len krásna, ale i dobrá. A tak jedného dňa, našla zraneného vtáčika, ktorému vyliečila krídelko, a nie len to, vtáčik jej porozprával príbeh v ktorom sa dozvedela, že ho niekto zaklial. 

Rozprávka na dobrú noc - Krásna čarodejnica Helga a zakliaty vtáčik
Krásna čarodejnica Helga a zakliaty vtáčik

Ako tak vtáčik porozprával svoj príbeh mladej dievčine, modrooká Helga sa zamyslela a chcela mu pomôcť. Vyskočila na nohy a začala behať po svojej malej chalúpke, keď sa v tom jej mačka Felícia, posadila na čarovnú knihu ležiacu na stole. 

„Joj! Ďakujem, Felícia za pomoc“ odvetila Helga a začala listovať vo svojej čarovnej knihe, rozmýšľala ako by malému vtáčikovi pomohla. No v knihe, žiadne kúzlo, ktoré by pomohlo vtáčikovi nenašla, žiadne bylinky by nedokázali prelomiť kliatbu. Helga sa smutne posadila do kresla a hľadela na malého vtáčika. „Keby som len vedela ako ti pomôcť,“ odvetila smutne až sa jej jedna malá nešikovná slzička rozkotúľala po líci a kvapla na malého vtáčika, ktorý jej ležal v lone. 

V tom, sa zrazu stalo niečo nečakané. Objavil sa veľký dym a zrazu pre Helgou nebol malý vtáčik, ale stál tam on mladý chlapec, jej Erik. „Erik si to ty?“ prehovorila krásna Helga jemným hláskom a vrhla sa Erikovi do náručia. „Tvoja slza ma zachránila, až teraz vidím, že si to ty, ty si ma opäť zachránila, moja najmilšia krásna Helga!“ povedal Erik. A práve pre Helgu, chcel mladý chlapec trblietavý diamant, čo sa mu však nepodarilo, kvôli zlej ježibabe. Helga a Erik sa konečne šťastní a spolu, ruka v ruke vybrali do dediny a Felícia si veselo poskakovala pred nimi. V dedine nik neveril vlastným očiam! Mladý chlapec, zdatný Erik sa vrátil! 

V dedine sa konala veľká svadba. Práve ich pravá láska otvorila oči dedinčanom, ktorý si uvedomili, ako mladej dievčine krivdili. Dedinčania sa ospravedlnili krásnej Helge, a ona im odpustila. Všetci sa radovali, veselili sa spolu s nimi, oslavovali totiž ako pravá láska nerozbila len kliatbu, ale i otvorila srdcia tým, ktorý to skutočne potrebovali. 

4.4/5 - (46 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *