Najkrajší stromček

Pred každými Vianocami Aničkina mama napiekla niekoľko druhov koláčikov, upratovala, pripravovala výzdobu po celom byte a dokonca brávala Aničku na prechádzky a na kopec za domom bobovať. Tento rok je však všetko inak. Celá rodina sa bude sťahovať. Anička strávi Vianoce s rodičmi a malým bratom Vilkom v novom veľkom dome na dedine.

Hoci sa deti tešili na nových kamarátov a prírodu za domom, mrzelo ich, že tohtoročné Vianoce nebudú také, na aké boli zvyknuté. Pokojné a voňavé. A keď ešte ockovi počas sťahovania vypadla z ruky škatuľa plná krásnych sklenených ozdôb na stromček.

Rozprávka Najkrajší stromček
Najkrajší stromček. Zdroj obrázku: depositphotos.com

Vilko sa rozplakal a Anička sa schovala pod perinu, kde potichu vzlykala. Mamička však svoje deti dobre poznala a vedela, ako ich rozveseliť. Obliekla ich a odviedla k lesu. Tam im dala za úlohu pozbierať najkrajšie veci z prírody, ktoré mohli nájsť. Anička nazbierala šípky a zmrznuté jarabiny, našla dva žalude a dokonca aj zabudnutý gaštan. Vilko priniesol dve šišky a orech. Mamička dala všetko, čo deti priniesli, do tašky a išli domov. Deti sa

pýtali, ale nedozvedeli sa, prečo si nazbierané veci nesú domov. Aké bolo ich prekvapenie, keď na Štedrý deň ráno uvideli vo svojej izbe stromček, na ktorom namiesto sklenených ozdôb viseli šípky, jarabiny, gaštan, žalude a oriešok. A k tomu ešte pomaranč a citrón nakrájané na plátky a dokonca dve celé jablká!

Vianoce boli zachránené a všetci prežili v novom dome krásne chvíle. Na Štedrý večer si pod stromčekom rozbalili darčeky, spievali koledy a tešili sa z toho, ako je stromček krásne vyzdobený. Aj vy sa môžete poobzerať po prírode a zistiť, aké ozdoby môžete zavesiť na svoj stromček.

4.7/5 - (28 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *