O Jožkovi, ktorý chcel prepadnúť do škôlky

Prišiel september a so septembrom prišli do školy aj noví žiaci. Prváci. Väčšina z nich sa do školy tešila. Už dávno vyberali s maminkami školské tašky a peračníky. Niektorí sa dokonca už doma učili troška čítať a počítať. Ale všetci sa tešili na novú peknú triedu a mladú pani učiteľku, ktorá vôbec nevyzerala byť zlá. Iba Jožko sa tešil hlavne na Filipa.

Filip bol Jožkov kamarát zo škôlky. Hrávali sa spolu, mali vedľa seba skrinky, sedávali vedľa seba na obede a aj postieľky mali vedľa seba. Cez leto bol Filip u strýka v Amerike, a preto sa skoro celé dve mesiace chlapci nevideli. O to viac sa Jožko tešil, kedy konečne kamaráta uvidí a aká s ním bude v škole sranda! Toľko toho spolu zažijú!

Rozprávka na dobrú noc - O Jozkovi ktory chcel prepadnut do skolky
O Jozkovi ktory chcel prepadnut do skolky

Deti s rodičmi sa zoraďovali na školskom dvore a Jožko sa stále nepokojne obzeral! Kde je ten Filip? Potiahol dokonca mamu za rukáv a spýtavo na ňu hľadel. Mama však nevedela odpovedať. Bola myšlienkami inde, pretože meškala do práce. Zrazu Jožko zbadal Filipa, ten však nešiel za ním, ale spolu so svojou mamou odbočil do škôlky. Jožko sa rozbehol za ním a išiel zisťovať, čo sa deje.

Filipkova mama mu však povedala nepríjemnú správu. Filipko ešte do školy nejde. A tým sa Jožkovi zrútil svet. Ako omámený sa vrátil naspäť do zástupu prvákov. Nepočúval už však nič  z toho, čo mu nová pani učiteľka rozprávala. Nezaujímala ho škola a ani nová trieda. Rozmýšľal nad tým, že bude musieť prepadnúť. Keď prepadne, bude chodiť na budúci rok znova do prvej triedy, a to už jeho spolužiak bude Filipko. Nie tieto neznáme decká.

A tak Jožko prvé týždne robil všetko pre to, aby sa mu v škole nedarilo. Tváril sa, že ničomu nerozumie a nič nevie. Pani učiteľka bola prekvapená. Rodičia nahnevaní. Takto to šlo niekoľko týždňov. Potom sa však v Jožkovi niečo zlomilo. To protivné dievčisko Zuzana z prvej lavice sa mu začalo posmievať, že je hlúpy. A to ho nahnevalo! On jej ukáže, čo všetko vie! A tak sa začal konečne poriadne učiť, aby nazbieral toľko slniečkových pečiatok ako Zuzka.

Postupne sa mu v škole zapáčilo. Skamarátil sa s mnohými spolužiakmi a zistil, že v škole je zábava aj bez Filipka. Keď ten príde na budúci rok, všetko mu poukazuje a vysvetlí. A bude jeho veľký ochranca!

4.6/5 - (47 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *