Veronika a návšteva u zubára

Milé deti, určite si spomínate na neposlušnú Veroniku, ktorá neposlúchala svoju maminku a stále len sladkosti papať chcela. A veľa sladkého nám predsa škodí nie len na bruško, ale aj na zúbky, ktoré nás môžu z toho bolieť. Jedného dňa, keď prišla Veronika zo školy nevedela v skrinke žiadne sladkosti nájsť! Maminka jej povedala, že všetky sladkosti odniesla zúbková víla, lebo nechcela aby si dievčatko zúbky pokazilo.

Veronike to nedalo. Maminke neverila a tak sa nahnevala, že si v blízkom obchode nakúpila sladké lízatko, ktoré doma hneď išla papať. To bolo ale sladké. Ako ho tak papala… skríkla od bolesti! Jej zub ju rozbolel! „Áú!Áúúú!“ kričala Veronika na maminku. Tá hneď vedela čo to znamená. Museli ísť pani zubárke. A dnes sa dozvieme, či sa Veronika poučila a sladkosti papať prestala. A či jej zúbok skutočne vytrhli!

Vošli do ambulancie, kde Veronika videla i iné detičky. Asi tiež papajú veľa sladkostí… alebo sa pani zubárke prišli len pochváliť, aké majú zdravé a pekné zuby..hovorilo si dievčatko. Ako tak čakali v rade, dievčatko veľmi plakalo. Zúbok ju bolel viac a viac. Maminka preto poprosila pani sestričku, či ich nemôžu pustiť skôr. A tak aj bolo. Ochotní ľudia sa usmiali a dievčatko pustili.

Rozprávka pre deti - Veronika a návšteva u zubára
Veronika a návšteva u zubára

„Veronika ľúbi papať sladkosti a nedá si povedať, a teraz ju bolí zub!“ povedala Veronikina maminka pani zubárke. Tá sa na dievčatko zamračila. Dievčatko si vystrašene ľahlo do kresla. „Hm…vytrhneme ho?“ spýtala sa dievčatka zubárka v bielom plášti na ktorom boli nakreslený mackovia.

„Nie prosím! To už nie je mliečny zúbok! Prosím!“ prosila ju Veronika.

„No neviem neviem..musíš mi za to niečo sľúbiť!“ povedala jej pani doktorka a usmiala sa. Veronika prikývla: „Čokoľvek!!“

„Nebudeš už papať toľko sladkostí a budeš počúvať svoju maminku!“ povedala jej vážne teta zubárka. Veronika prikývla a sľúbila jej to. A pani zubárka jej za to sľúbila, že sa jej o zúbok postará.

„Dobre, ja ti za to tvoj zúbok opravím. Ty zatiaľ počítaj macíkov na mojom plášti! Ani sa nenazdáš a zúbok bude opravený!“ povedala zubárka a pustila sa do práce.

 A tak aj bolo! Pani zubárka svoj sľub dodržala a Veronikin zub opravila! A už to ani nebolelo!  Veronika zatiaľ počítala mackov na plášti pani zubárky…a keď dopočítala zúbok bol opravený! Čiernovlasé Dievčatko sa poučilo a sladkosti už nechcela na dlhúúúú dobu vidieť. Za to, začala maminku viac poslúchať a začala viac zdravého papať..tak ako sa má. Nie len že ju zúbky už viac neboleli, ale z ovocia mala dokonca viac energie! Vedela, že je dôležité si zúbky nie len umývať, ale sa aj o ne starať a toľko sladkostí nepapať! A už nechcela aby ju tak zúbok bolel.

4.3/5 - (62 votes)

1 Comment

  1. Dieťa sa ma pýta na tú čiernovlasú Veroniku keďže videla obrázok dievčatka s veľkým lízatkom. (Miška 4r.)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *