Záhada zrútených snehuliakov

Na dvore pred bytovkou sa hrali deti. Vodcom skupiny bol Peter, ktorý navrhol, aby deti postavili snehuliakov. Veľa snehuliakov. Aspoň desať. Celé mesto sa na nich bude chodiť pozerať. Deti súhlasili, a keďže bolo veľmi veľa snehu, pustili sa do stavania.

Gúľali gule celé hodiny. Potom sa rozutekali domov a nosili gombíky, mrkvy, metly a staré hrnce. Niektorí snehuliaci mali aj šály, iné boli ovešané svetielkami. A nebolo ich desať, ale dokonca dvanásť. Deti sa večer spokojne pozerali na svoje dielo, rodičia vykúkali spoza okien, okoloidúci chodci sa pri nich zastavovali. Deti boli spokojné a unavené z celého dňa odišli domov.

Rozprávka pre deti - Záhada zrútených snehuliakov
Záhada zrútených snehuliakov

Každú chvíľu však z okna vykúkali malé hlávky, aby kontrolovali, či tam snehuliaci ešte sú. Boli tam týždeň, dva. Deti sa z nich tešili a celé mesto sa na nich chodilo pozerať. Jedného večera však Peter vykukol z okna. Chcel sa ešte pred spaním rozlúčiť so svojimi snehovými kamarátmi. Aké však bolo jeho prekvapenie, keď zistil, že snehuliaci tam nie sú. V svetle lámp videl len popadané a rozmliaždené gule váľajúce sa po zemi. Peter tak vykríkol, že k nemu pribehla do izby mama, otec, starká aj obe sestry. Potom ho samozrejme vyhrešili, že pre takúto hlúposť tak kričí. To však nebola žiadna hlúposť! To bol trestný čin!

Peter sa chcel rozbehnúť von, no rodičia ho zastavili. „Čo si myslíš, mladý pánko! Do postele! Vonku je už tma a tebe treba spať. Zajtra si ten trestný čin môžeš vyriešiť za svetla,“ uzemnila ho mama. „Po raňajkách!“ doplnila ju starká. Peter sa nahnevaný zvalil do postele, no aj tak napísal aspoň svojim kamarátom, nech sa pozrú z okna. Deti boli nahnevané a nemohli sa dočkať rána. Ráno sa hneď po raňajkách rozbehli von a zistili, že od zrútených snehuliakov vedú stopy pneumatík.

Zrak im padol na zaparkovaný autobus. Zločin bol vyriešený! Chudák šofér zostal v šoku, keď videl ako sa k nemu hrnie zástup nahnevaných detí. Sľúbil im že po službe príde a pomôže im opraviť zničených snehuliakov. A veruže aj prišiel!

4.7/5 - (12 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *