Zvieratká v ZOO a nový člen

Milé detičky určite si spomínate na príbeh o tigríkovi, ktorý prišiel až z ďalekej Afriky, kde ho ľudia zachránili. Tiger Kyra bol maličký a v Afrike rodinu nemal, a práve preto zvítal do maličkej Zoo, ktorá sa nachádza na kraji mestečka.

Tigríča Kyra sa však stále veľmi všetkého bojí. Ľudia v Zoo sú priateľskí a zvieratká v Zoo ho majú radi a snažia tigríča rozveseliť, avšak ten sa stále schováva pod stromčekom vo svojom výbehu. Snažia sa mu vysvetliť aby sa toľko nebál a nechal detičky aby si ho obľúbili. A dnes sa dozvieme, či sa nový člen Zoo osmelí a ako bude pokračovať jeho život v novom domove.

Bol krásny slnečný víkend a ako každý pekný víkend, zoologická záhrada sa naplnila zvedavými detičkami, ktoré sa prišli pozrieť so svojimi rodičmi na zvieratká, ktoré uvidia v Zoo. Malé tučniaky sa predvádzali vo vode, kde veselo vyskakovali a plávali, špliechali vodu na detičky, ktorým sa to veľmi páčilo. Veľký sloník Dumby veselo papal jabĺčka, ktoré mu podávali detičky a opičky veselo skákali z konáru na konárik. Detičkám sa zvieratká veľmi páčili. Len malý nový člen Zoo, tigrík Kyra sa stále všetkého bál. Detičky ho nevideli, pretože bol schovaný pod stromčekom vo svojom výbehu. Až na jedno malé dievčatko..

Rozprávka pre deti - Zvieratká v ZOO a nový člen
Zvieratká v ZOO a nový člen

„Aha mami tigrík!“ pribehlo k výbehu tigra malé zvedavé dievčatko, ktoré sa prišlo pozrieť na nového člena Zoo. Bol síce schúlený, ale konečne si ho niekto všimol! Tigrík sa nesmelo pozrel na dievčatko, opatrne sa postavil na malé labky a prišiel bližšie ku sklu, ktoré ich rozdeľovalo. Prvýkrát sa osmelil!

 „On je ale krásny! Pozri aké ma pruhy a pozri aký je maličký!“ povedalo malé zvedavé dievčatko. Tigrík nesmelo pozrel na dievčatko a pomaličky podišiel bližšie. Pozrel na dievčatko cez sklo. To sa však stále milo usmievalo a mávalo na malého tigra.. Tigrík nechápal čo to je, no cítil niečo zvláštne. Cítil akési chvenie v brušku.

„To čo práve cítiš je láska, ktorú nám detičky dávajú každý deň, keď sa na nás prídu pozrieť!“ povedal mu jeho sused lev Hrivík. Malé tigríča sa nesmelo usmialo na dievčatko. Chcel mu niečo predviesť! Kyra sa prekoprcla na chrbát, nesmelo zavrčala a začala sa točiť zo strany na stranu. Dievčatku sa to veľmi páčilo. Potom prišli ďalšie a ďalšie detičky a tigrík mal stále ten hrejivý pocit lásky v brušku. Detičkám sa páčil! Mali ho radi! Konečne ho mal niekto rád! Veselo sa im predvádzal. Levík Hrivík bol pyšný na malé tigríča, že sa konečne osmelilo. Na ďalší deň sa tigrík veľmi tešil. Tešil sa nové detičky, ktoré sa na neho prišli pozrieť. Konečne sa osmelil a so zvieratkami v Zoo sa konečne spriatelil. Mali pravdu.

Konečne sa náš malý tigrík osmelil! Našiel si nových priateľov v Zoo a vedel, že strach treba prekonať. On to dokázal tak to dokáže predsa každý! V Zoo sa každý deň tešil na nové dobrodružstvá, ktoré zažije so zvieratkami a taktiež sa tešil na detičky, ktorým sa bude môcť predvádzať. Konečne sa cítil, že niekam patrí.

3.9/5 - (14 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *