Zvieratko pre Nelku

Nelka bola jedináčik. Nemala žiadneho súrodenca a bolo jej smutno. Chcela zvieratko, no bývali v paneláku, a mama s otcom jej ho nechceli dovoliť. Nelka bola smutná, no keďže rodičia neustupovali, rozhodla sa, že si kúpi zvieratko sama.

Peniaze mala našetrené, a tak jej už nič nebránilo. Rozhodla sa, že si kúpi zajačika. Bála sa, že ju pani v obchode odhalí a rodičom to prezradí, preto poprosila staršiu kamarátku z hudobnej, aby jej zajačika v obchode kúpila. Bol krásny! Celý biely a očká mal netradičné červené. Zuzka si pripravila pod posteľou škatuľu a tam mu spravila brlôžtek. Kŕmiť ho nebude ťažké, mrkvy majú doma veľmi veľa, babička z dediny im zeleninu nosila každý týždeň. A neporiadok, ktorý zajačik narobí? Ten bude odpratávať, keď budú rodičia v práci. A hrať sa s ním bude tiež vtedy. Alebo večer. Keď zaspia.

Rozprávka pre deti - Zvieratko pre Nelku
Zvieratko pre Nelku

Stalo sa však niečo, čo Nelke úplne pokazilo plány. Pani učiteľka im na poslednej hodine oznámila, že pôjdu na lyžiarsky. Na celý týždeň! Všetci sa tešili, no ona nie. Ako nechá zajačika celý týždeň doma samého? Kto ho nakŕmi? Zuzka sa rozhodla, že na lyžiarsky nepôjde. Povedala to hneď aj pani učiteľke, ktorá sa veľmi čudovala, pretože vedela, že Nelka lyžuje veľmi dobre a rada. Nelka sa však rozhodla.

Ani doma o lyžiarskom nič nepovedala, aby ju neprehovárali. No mama sa to dozvedela aj tak. V obchode sa stretla s mamou Nelkinej spolužiačky a veľmi sa nahnevala, že Nelka lyžiarsky odmietla, ba ešte im o tom ani nepovedala. Rodičia sa jej vypytovali, no Nelka nechcela povedať, prečo tam nechce ísť. Rodičia sa aj báli… Neubližuje Nelke niekto zo spolužiakov? Pôjdu to zistiť v pondelok do školy.

To už Nelka nevydržala, zmizla v izbe a o chvíľu sa zjavila so zajačikom. Mama i otec si najskôr ponadávali, no potom sľúbili, že si zajačika môže Nelka nechať a že sa jej o neho počas lyžiarskeho postarajú. A tak Nelka odišla na lyžiarsky a zajko sa už nemusel schovávať pod posteľou, ale dostal peknú novú klietku.

4/5 - (14 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *