Bobbyho zabudli na ostrove

Piráti majú ťažký život. Plavia sa hore-dole po moriach a oceánoch, zastavujú na ostrovoch a hľadajú poklady. Bobby si už zvykol. Páčilo sa mu tu. A hoci už nemal morskú chorobu, predsa len bol najspokojnejší vtedy, keď bol na pevnej zemi.

Na ostrovoch si to užíval. Všade toľko nových pachov, všelijaké chutné ovocia a také vtipné zvieratá. Veľakrát sa stalo, že ho už-už zabudli na ostrove. Vždy sa nikde zatúlal. Tak tomu bolo aj tentoraz. Tentoraz to už ale nebolo skoro, ale naozaj. Piráti si mysleli, že je Bobby už na palube a vyplavili sa a Bobby sa medzitým túlal na ostrove a obdivoval pestrofarebné papagáje. Keď sa vrátil na pláž, už len v diaľke videl svoju loď!

Rozprávka na čítanie - Bobbyho zabudli na ostrove
Bobbyho zabudli na ostrove

Bobby sa nebál. Vedel, že sa piráti pre neho vrátia. Že len čo zbadaú, že tam nie je, a to bude veľmi skoro, otočia loď a prídu pro neho. Zatiaľ to tu troška preskúma. Smelo si vykračoval džungľou a obdivoval tú krásu. Aké voňavé kvety, vysoké stromy a zaujímavé zvieratá! Vedel ale , že džungľa skrýva aj svoju temnú stránku. Sú tam močiare a bažiny, do ktorých ľahko zapadne. Sú tam nebezpečné a veľké zvieratá. Sú tam čarovné jaskyne plné strašidiel.

Ale sú tam aj diamanty! Ako rád by pirátom našiel nejaké diamanty! To by otvárali oči, keby sa vrátili a on ich tam čaká s takým pokladom. Hneď by ho mali ešte radšej. A Jednodôžka by bol taký pyšný! Popýtal sa papagájov, či o nejakých diamantoch nevedia. Tí mu odporučili jednu jaskyňu. Vraj tam videli čosi blyšťavé. Bobby smelo vykročil do jaskyne. A naozaj! Boli tam veľké diamanty! Od radosti sa rozštekal. Teraz sa vráti na pobrežie, počká tam na pirátov a potom ich sem privedie. Ani nemusel dôjsť až na pobrežie. Pirátov stretol uprostred cesty naspäť.

Hľadali ho a báli sa o neho. Hlavne Jednonôžka! Bobby bol šťastný. Odviedol ich k jaskyni a spokojný sledoval, ako sa tešia z diamantov. Tu si ho Jednodôžka zdvihol a posadil na svoju drevenú nohu. „ Ty si pre mňa drahší ako všetky diamanty sveta! Už sa nikdy netúlaj! Ani diamanty by mi nevynahradili, keby som ťa už nikdy nenašiel!“ A tak sa Bobby už nikdy netúlal a dával si pozor, aby nezostal na ostrove. Nechcel, aby bol Jednonôžka smutný.

4.5/5 - (30 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *