Bodrík je záchranca!

Bol raz jeden krásny slnečný jarný deň. Detičky sa veselo hrali v parku na ihrisku, veveričky skákali z vetvy na vetvičku a psíci sa veselo hrali na tráve s loptičkou. Malý opustený psík Bodrík sa však sám smutne prechádzal po parku a z diaľky sledoval tie šťastné tváre psíkov, ktoré mali domov. Tak túžil by jedným z nich. 

,,ACH!“ povzdychol si Bodrík. Malý psíček totiž rodinu nemal, jediné čo poznal bola ulica a prázdna krabica od topánok, v ktorej býval. Veril, že jedného dňa i on bude mať svojho pána, ktorý mu bude hádzať loptičky a s ktorým bude skutočne šťastný. 

Rozprávka na čítanie - Bodrík je záchranca
Bodrík je záchranca

Ako si tak Bodrík hopkal po zelenom parku plnom ľudí, začul hlasné zamňaučanie. Pozrel sa hore na veľký strom, na ktorom sedela malá zatúlaná ryšavá mačička, ktorá mala na krku ružový trblietavý obojok. Bála sa zísť dole. Joj, načo tam len liezla, pomyslel si psíček a poškrabkal sa labkou na ňufáčiku. Poobzeral sa okolo, no nikto malú mačičku nevidel. Bodrík rozmýšľal totiž ako by malej mačičke v núdzi pomohol. Bodrík bol iný ako ostatní psy – on mal mačky rád a aj keď žil na ulici, vždy sa snažil každému pomôcť. 

,,Haf-haf! PPpočkaj, pomôžem ti!“ zahafkal na malú mačku hrdinsky Bodrík. Malá mačička sa pevne držala vetvy stromu svojimi drobnými pazúrikmi na ktorej stála a triasla sa hrôzou. Uplakane mňaukala na celý park, no jediný Bodrík jej prišiel na pomoc. Bodrík sa rozbehol a vyskočil na jednu nízku vetvičku stromu, labkami a malými pazúrikmi sa jej pevne uchopil. Takto skočil na ďalšiu a na ďalšiu vetvičku stromu. Bol malý, obratý a šikovný, sám nechápal ako to dokázal. No život na ulici ho naučil sa nebáť. Jediné čoho sa bál boli ľudia. Pretože nikdy nenašiel toho, komu by mohol veriť, i keď veľmi chcel. Vyskočil na poslednú vetvičku, kde bola malá mačička. 

,, A mám ťa!“ povedal Bodrík a usmial sa na mačičku. Tá sa ho najskôr veľmi bála, ale potom sa na neho milo usmiala a zamňaukala za poďakovanie. Bodrík ju chytil do svojej papule za jej ryšavý kožúšok, tak aby jej neublížil a opatrne s ňou zišiel dole zo stromu. 

,,Á hop! A sme dole!“ dopadol psík Bodrík na labky a zahafkal na mačičku víťazoslávne. 

A ako bude pokračovať príbeh Bodríka a malej ryšavej mačičky, ktorú práve opustený psík Bodrík zachránil zo stromu? Nájde Bodrík svoju skutočnú rodinu? To sa milé detičky, dozvieme v ďalšej časti o psíkovi Bodríkovi. 

4.7/5 - (7 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *