Čarovný škriatok Pomocník

Nie všetci stíhajú pripraviť vianočnú večeru. Aj u Krátkych to bolo tento rok tak. Hoci do Vianoc chýbal už len jeden deň, na Vianoce nebolo nič pripravené.

Mamička dvojčiat, Zuzky a Katky, bola chorá a nestihla vyzdobiť stromček, napiecť koláčiky, zabaliť darčeky. Nebola navarená kapustnica, rybie filé nebolo obalené a nemali ani zemiakový šalát. Mamička jednoducho nevládala! Dala dvojičky spať a hoci chcela pracovať, mala horúčku a od únavy zaspala. Vianočný škriatok Pomocník sa už na to nemohol pozerať! Nedalo mu to. Vkradol sa do bytu a dal sa do práce. Vyzdobil stromček. Napiekol koláčiky. Zabalil darčeky. Navaril kapustnicu. Obalil rybie filé. Urobil zemiakový šalát.

Rozprávka na dobrú noc - Čarovný škriatok Pomocník
Čarovný škriatok Pomocník

Pracoval rýchlo a potichu, aby nikoho v byte nezobudi. Len sem tam si pretrel čielko mokré od potu a povystieral si boľavé kríže. Jój, takéto nočné šichty už nie sú na jeho vysoký vek! Aj on by sa mal troška šetriť! Lenže keď videl, že u Krátkych by neboli žiadne Vianoce, nemohol to nechať len tak! A potom, keď bolo všetko dokončené, ešte pred východom prvých ranných lúčov, vytratil sa tak rýchlo a potichu, ako prišiel.

A keď sa u Krátkych zobudili, neverili vlastným očiam! Vianočný zázrak? Nie, to si len vianočný škriatok Pomocník splnil svoju povinnosť.

4.3/5 - (38 votes)

3 komentáre

  1. Tak dík, že už druhýkrát pri týchto vašich rozprávkach musím uisťovať malú, že darčeky naozaj balí ježiško a nie mamička.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *