Čarovný škriatok Smieško

Vianočný škriatok Smieško je škriatok, ktorý pomáha ľuďom, ktorí sú smutní. Snaží sa ich rozveseliť a rozosmiať. Ako? Počúvajte.

Tráviť Vianoce v nemocnici nie je veru nič príjemné. Ale aj takéto veci sa stávajú. Často sú tam chorí ľudia, ktorí na Vianoce nemôžu ísť domov. A potom sú tam aj ľudia, ktorým sa stali nejaké úrazy. Napríklad si dolámali nohu na lyžiach. A nie sú tam len dospelí, ale aj deti. Deti, ktoré sú smutné. Tak ako Emil.

Rozprávka na dobrú noc - Čarovný škriatok Smiešok
Čarovný škriatok Smieško

Aj Emil bol v nemocnici. Áno aj on patril k tým, ktorí neopatrne lyžujú. Zranil si nohu. Mal ju zlomenú. Smutný ležal v posteli a rozmýšľal nad tým, aké by boli Vianoce, keby bol doma. Babka by ho neustále nútila jesť koláče. Mama by mu napravovala košeľu. Otec by sa hral s jeho hračkami. A sestra? Tá by mu liezla na nervy. Ale aj to by ho potešilo! Všetko lepšie ako byť v nemocnici!

A to už bola práca pre vianočného škriatka Smieška, ktorý je na svete na to, aby v tento vianočný čas rozveselil a rozosmial smutné deti. A aj Emila. Potajomky schoval sestričke teplomer. Potom rozlial vodu, na ktorej sa celé oddelenie šmýkalo. A dokonca prinútil lekárku spievať. Falošne. Veľmi, veľmi falošne! A Emil sa smial! Ba priam rehotal! A tým si vianočný škriatok Smiešok splnil svoju úlohu.

4.4/5 - (39 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *