Časovrat

Zuzka si vykračovala nahnevaná po ceste zo školy. Test z matematiky pokazila! Určite schytá guľu a dostane zaracha. Kopala do všetkého čo jej prišlo do cesty a kopla aj do niečoho mosadzného na zemi. Čo je to? Hodinky? Na prvý pohľad to naozaj  vyzeralo ako hodinky. Také tie starodávne na retiazke. Ciferník tam bol však nejaký iný. Skúsila natiahnuť. Zrazu sa okolo len všetko začalo rýchlo meniť. Čo to je? V jednej chvíli bol obed a zrazu bola noc. Posunulo ju to späť o niekoľko hodín.

Test z matiky teda ešte nepísala! Žeby sa vrátila do školy a skúsila si ho napísať ešte raz? Otázky už predsa len pozná a vi aj to, kde urobila chybu. Napíše ten test ešte raz, dostane jednotku a nebude mať zaracha. A ak sa to vydarí, bude to takto robiť stále. To budú ale známky! Samé jednotky! Všetci sa budú čudovať, ako  veľmi sa v  učení polepšila. A ona nič neprezradí! Ešte šťastie, že do tých hodín kopla! Keby ich nenašla, to by bolo!

Rozprávka na dobrú noc - Časovrat
Časovrat

A tak Zuzka urobila, ako si pomyslela. Znova sa vrátila do školy a znova napísala test. Pani učiteľka sa pri nej zastavila a uznanlivo pokývala hlavou. Všetko dobre. Zuzka sa tešila, lenže radosť jej netrvala večne. Pri východe zo školy ju už čakal sluha z Ríše rozprávok, ktorý zaznamenal použitie čarovnej veci. Dobehol pri školu a chcel Zuzke časovrat vziať. Doslova jej ho musel vytrhnúť z ruky, lebo mu ho dať nechcela. Takáto vec sa presa nevracia. Závisí od nej celé jej budúce vysvedčenie. Sluha bol však šikovnejší a aj silnejší. Časovrat zobral a vrátil ho kráľovi z Ríši rozprávok. A Zuzka?

Zuzka na druhý deň prišla do školy bez časovratu. Pani učiteľka jej ukázala bezchybne napísanú písomku a povedala jej, že ju prihlásila na matematickú olympiádu. Vraj, keď vie tak dobre rátať, určite ju vyhrá. A Zuzku skoro porazilo od zlosti. Vedela totiž, že bez časovratu skončí zo všetkých najhoršie.

4.5/5 - (12 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *