Myška z plagátu

V malom domčeku na okraji mesta býval jeden maliar. Maľoval obrazy a rôzne plagáty. A zakaždým maľoval zvieratá. Na niektorých si hrdo vykračoval kocúr v čižmách, na iných boli ježkovia s jabĺčkom a na ďalšom bola namalovaná myška so syrom. Všetky obrázky a plagáty mal maliar zavesené a vystavené vo svojej záhrade.

Jedného dňa sa myška so syrom z plagátu rozhodla, že sa pôjde prejsť a poobzerať po okolí. Možno stretne nejaké skutočné zvieratko. A tak išla. Zoskočila z plagátu na zem a vydala sa na prieskum okolia. Syr, ktorý mala namaľovaný na obraze, si vzala so sebou do ruky.

Po chvíli namaľovaná myška stretla skutočnú myšku. „Ahoj, som veľmi rada, že som niekoho stretla. Ako sa voláš?“ spýtala sa myška z plagátu.

Rozprávka pre deti - Myška z plagátu
Myška z plagátu

Skutočná myška si ju poobzerala a potom povedala: „Ja som myška z domčeka od maliara. Bývam tam v podkroví. A teba poznám. Ty si myška z plagátu, však? Videla som ťa, keď ťa maliar maľoval. Máš so sebou stále ten syr?“

„Áno, to som ja. Myška so syrom z plagátu. Ty nemáš žiadny syr? Ako to?“ zvedavo sa spýtala namaľovaná myška.

„To preto, že skutočné myšky nemajú rady syr. V rozprávkach a na obrázkoch všetky myšky rady jedia syr, ale my skutočné myšky máme rady niečo iné. Niečo sladšie. Napríklad kúsok čokolády, oriešok alebo omrvinku z rožka. Niektoré syry nám dokonca aj smrdia,“ vysvetlila skutočná myška.

„Aha, to som nevedela. A mohla by si ísť so mnou za mojím maliarom a vysvetliť mu, ako to naozaj je? Aby mi namiesto syra namaľoval niečo iné. Napríklad ten oriešok,“ poprosila plagátová myška tú skutočnú.

A tak išli spolu za maliarom. Ten sa najprv čudoval, kto to k nemu ide na návštevu. A bol veľmi prekvapený, že sa s ním rozpráva aj namaľovaná myška, aj tá skutočná. Pozorne počúval, keď mu obidve všetko vysvetľovali. A potom sa rozhodol, že im tú radosť urobí.

A tak na plagát namaľoval krásny oriešok a kúsok čokolády. Kreslená myška si spokojne sadla na plagát vedľa dobrôt a bola veľmi spokojná, že je teraz ako skutočná myška. S dobrotami, ktoré majú rady aj skutočné myšky. Aby všetci, ktorí prechádzajú okolo maliarovej záhrady, mohli vidieť, ako to s myškami naozaj je.

4.7/5 - (55 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *