Čestný kráľ Cyprián a záhadná deva

Milé detičky, určite si spomínate na čestného kráľa Cypriána, ktorý bol svojou láskavosťou a dobrotivosťou známy po celom šírom okolí. Svoje kráľovstvo riadil mladý kráľ férovo a o svoj ľud sa vždy s láskou a pokorou postaral. Jediné čo mladému pohľadnému kráľovi chýbalo bola pravá láska. 

Sníval o tom, že stretne tú, ktorá ho bude milovať pre jeho dobré srdce, nie pre bohatstvo, ktoré má. A bude sa o jeho kráľovstvo s láskou starať ako dobrá kráľovná. No ľahké to nemal. Každá deva, ktorú stretol túžila len po bohatstve. Jedného dňa sa však kráľ vybral na prechádzku do blízkeho lesa, kde natrafil na zranenú srnku. Tej chcel pomôcť, no jeden z jeho rytierov ju postrelil. Asi cítil, že kráľovi hrozí nebezpečenstvo aj keď to pravda nebola. Kráľ Cyprián nešťastný z toho čo sa stalo padol na kolená a prosil srnku o odpustenie. Jeho slza smútku však srnku zázračne vyliečila. A nie len to! Srnka vyskočila a utiekla do hustého lesa a vrátila sa späť s krásnou mladou devou. 

Rozprávka pre deti - Čestný kráľ Cyprián a záhadná deva
Čestný kráľ Cyprián a záhadná deva

„Ja som Hanka a žijem v tomto lese so zvierkami!“ prehovorila čarovným hlasom mladá dievčina. Kráľ podišiel bližšie, bol ohúrený krásou mladej slečny, jej krásne blonďavé vlasy až po pás a modré oči ako to najčistejšie jazero úplne poplietli Cypriánovi hlavu. 

„Ja som Cyprián,“ prehovoril kráľ. 

„Ja viem kto si, sledujem ťa už dlhšie, pomocou mojich verných kamarátov zvieratiek,“ povedala dievčina a usmiala sa, „Prišla som sa ti poďakovať za záchranu mojej priateľky srnky!“ povedala Hanka veselo. 

„Rád som pomohol!“ povedal kráľ Cyprián nesmelo. 

Kráľ potom Hanke navrhol či sa s ním neprejde na koni. Plavovlasá dievčina súhlasila a s pomocou kráľových rytierov vyliezla na koňa. Cyprián a Hanka sa prechádzali na koni dlhé hodiny. Spoločnosť im robili nie len rytieri v pozadí, ale i ostatné veselé zvieratká. Cyprián a Hanka sa nevedeli prestať rozprávať. Ako keby sa poznali celé roky. Prechádzali sa po lese, lúke až skončili pred bránou jeho kráľovstva. Cyprián zosadol z koňa a pomohol Hanke na nohy. Tá mu opätovala krásny úsmev. 

„Ďakujem ti za krásnu prechádzku! Máš to najčistejšie srdce! Pomáhaš všetkým i zvieratkám!“ povedala mu Hanka. 

A neuveríte čo sa stalo potom! Hanka a Cyprián sa do seba zaľúbili. Trávili spolu každú voľnú chvíľku. Či už sa prechádzali po kráľovských záhradách, alebo uličkami kráľovstva či lesa. Neskôr sa konala veľká svadba plná radosti a lásky, kde kráľ pozval celý svoj ľud a nie len tých! Pozval i zvieratká. Tie totiž pomohli kráľovi Cypriánovi nájsť tú pravú lásku.

4.7/5 - (44 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *