Dobrá víla z čarovného lesa

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden les. No nebol to len taký obyčajný les, bol kúzelný. Žily v ňom zvieratká spolu s dobrou vílou. Dobrá víla Linda dozerala na les a na zvieratká v ňom. No raz sa do lesa dostal neznámy muž. Bol to zlý čarodejník Cyprián.

Chcel získať Lindine kúzla. Linda sa preto musela skryť! Cyprián začal zvieratkám vládnuť. Les zosmutnel, a aj zvieratká v ňom. Víla Linda, ktorá sa ukrývala v zakázanej časti lesa, si povedala dosť! Rozhodla sa, že nájde veľkú čarodejnicu Šeherezádu a opýta sa jej, ako sa dá čarodejník poraziť. Linda si pobalila, čo by mohla potrebovať, a vydala sa na cestu. Potom podľa mapy musela ísť cez Horu nehoru, Zelené bažiny až na Striebornú horu. Linda išla dlho, až došla k Hore nehore.

Rozprávka pre deti - Dobrá víla z čarovného lesa
Dobrá víla z čarovného lesa

Hora nehora bola známa tým, že sa v nej ukrývali rôzne nástrahy. Ako Linda išla horou, došla na malú čistinku. Linda si povedala, že tam si odpočinie. Vybrala si z batohu jedlo a začala jesť. Ako tak jedla, všimla si zvláštne tiene. O pár sekúnd na to na ňu jeden z tieňov zaútočil. Linda sa spamätala a povedala kúzlo, tiene razom zmizli. Linda sa teda pobrala ďalej, ani sa nenazdala, a bola z Hory nehory preč. Rozhodla sa, že prenocuje na lúke.

Ráno, keď sa prebudila, pri nej ležal veľký jeleň. Linda sa zľakla, ale všimla si, že je zranený. Tak sa rozhodla, že ho ošetrí. Ranu mu dôkladne vyčistila a obviazala. Keď sa jeleň prebral, Linda zistila, že jeleň vie hovoriť. Jeleň jej povedal, že pozná kratšiu cestu k čarodejnici Šeherezáde. Linda jeleňovi vysadla na chrbát a už sa viezla k čarodejnici. Keď tam konečne dorazili, Linda sa jeleňovi poďakovala za zvezenie a vstúpila do nádherného zámku.

Čarodejnica Šeherezáda ju čakala v prvej komnate, ako keby vedela, že príde. Linda sa čarodejnice opýtala na kúzlo na porazenie Cypriána. Čarodejnica jej kúzlo povedala, a spolu s ním aj teleportačné kúzlo, aby sa Linda vedela čím skôr vrátiť domov.

Keď sa teleportovala domov, tak sa rovno postavila pred Cypriána, a ten na Lindu zoslal veľmi silné kúzlo. Ale Linda použila kúzlo od čarodejnice Šeherezády a Cypriána porazila. Do lesa sa navrátil zas mier a pokoj, a všetky zvieratká i celý les boli zase šťastné! Koniec!

4/5 - (48 votes)

4 komentáre

  1. Dobrý deň, toto nie je vhodné na publikáciu. Neskutočné chyby, nezmyselné vety. Chce to trošku korektúry aby sa to dalo vôbec prečítať.

  2. Ďakujem za vaše pripomienky, ktoré si veľmi vážim.
    Je mi ľúto, ale nie všetky rozprávky prechádzajú korektúrou a niekedy to dopadne takto. 🙂

    Ešte, že Rozpravkozem nie je vydatavelský blog, ale obyčajná webovka.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *