Tábor pre neposlušné deti – Klamárka

Tak už je to tu. Čas prázdnin prišiel. Čo robíte cez prázdniny vy? Idete na výlet? Chodíte k starým rodičom? Alebo idete do tábora? Veru tak, tábor je veľmi pekným miestom na trávenie prázdnin. Existuje však jeden tábor, do ktorého by ste sa určite dostať nechceli. Je to tábor pre neposlušné deti. Do tohto tábora chodia deti, ktoré robia nejaké lotroviny. Rodičia dúfajú, že sa tam napravia, no podarí sa im to? Čítajte!

Ela bola pekne dievčatko. Modré očká a krásne kučeravé svetlé vlásky. Zdala sa priam ideálna. Lenže mala jedu chybu. Bola strašná klamárka. Nemohli sa na ňu spoľahnúť ani rodičia, ani spolužiaci a ani kamaráti. Vždy keď niečo Ela povedala, museli si ešte overiť, či hovorí pravdu. Napísala si si úlohy? Áno, napísala. A potom na druhý deň, dostala Elu poznámku za to, že úlohy nemala spravené. Poliala si kvetiny? Áno, poliala. A potom na druhý deň kvetiny vyschli, lebo neboli poliate. Kúpila si mlieko? Áno, kúpila. A potom na druhý deň nemohla mama variť, lebo mlieko nebolo. Prečo Ela klamala? Neviem. Možno chcela ostatných nahnevať a možno sa jej to zdalo smiešne. Nikto si s ňou nevedel poradiť. A potom na konci roka, keď Ela dostala vysvedčenie, oklamala tak, že to rodičov vyprovokovalo k tomu, aby ju prihlásili do tábora pre neposlušné deti.

Rozprávka na čítanie - Tábor pre neposlušné deti – klamárka
Tábor pre neposlušné deti – klamárka

Ela išla s vysvedčením najskôr k babke. Lenže ako prišla? S plačom, hukotom, že vraj prepadla z matematiky a doma ju rodičia za to strašne zbili. Chúďa babka! Tá z toho skoro mala infarkt. Strašne ju to rozrušilo. Potom nevedela nájsť lieky na srdce, a tak museli volať záchranku.

A neskôr sa ukázalo, že to bolo klamstvo. Elu nezbili a neprepadla ani z matematiky. Rodičia sa veľmi nahnevali. A miesto dovolenky pri mori išla Ela do tábora. 

V tábore sa Ele aj celkom páčilo… Až raz…

Deti plávali v bazéne. Šantili a vystrájali. Ele zazvonil mobil, no nechcelo sa jej ísť z bazéna, preto poprosila kamarátku, aby telefonát zdvihla. Kamarátka chvíľu počúvala a potom telefón zložila. Čo sa stalo? Tvoji rodičia mali nehodu! Mama má zlomenú nohu!

Ela vyletela z bazéna! Jój, ako sa len zľakla. Rozbehla sa nehľadiac na nič a nikoho. Šup do izby, prezliecť sa a ísť za rodičmi.

Zrazu, počula chichot. Smiech. Deti sa smiali. Oklamali ju. Ela by sa aj bola bývala nahnevala, ale skôr sa poučila. Netreba klamať. Klamstvo je zlé a môže spôsobiť niekomu veľké trápenie.

3.8/5 - (5 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *