Pirát Brada a tajomný poklad

Milé detičky, určite si spomínate na čarovný príbeh o pirátovi Bradovi, ktorý spolu so svojím verným priateľom papagájom Apollom hľadal po oceáne stratený tajomný poklad. Kapitánov sen bol nájsť poklad a vytrhnúť svoj chudobný ostrov z biedy.

Ako sa kapitán Brada plavil po divokom Tichom oceáne na svojej pirátskej lodi, po dlhých rokoch konečne natrafil na tajomný ostrov v tvare korytnačky. Nebol to však hocijaký ostrov. Kapitán Brada po preskúmaní ostrova natrafil v džungli na hada, ktorý ho zaviedol k jaskyni, kde sa ukrýval tajomný poklad. Kapitán Brada však správne odpovedal hadovi na otázky, ktoré sa ho pýtal, a ten mu poklad dal. Kapitán Brada mu povedal, že chce pokladom vytrhnúť svoj ostrov z biedy. A práve teraz sa dozvieme, ako tento príbeh pokračuje.

Rozprávka pre deti - Pirát Brada a tajomný poklad
Pirát Brada a tajomný poklad

Kapitán otvoril čiernu truhlicu a nenašiel tam len zlato, ale aj diamanty. Keď si išiel zobrať truhlicu na svoju loď, zjavil sa zrazu za ním pirát. 

„Ani hnúť! Ten poklad mi dáš!“ vytasil meč mladý pirát a namieril meč na kapitána Bradu. 

„Ten poklad je môj, po dlhých rokoch hľadania som ho konečne našiel a poctivo som odpovedal na otázky.“ povedal mu kapitán. 

Piráti sa začali medzi sebou šermovať z mečmi. Apollo sa snažil svojmu kapitánovi pomôcť ako vedel, no bol to predsa len papagáj, tak len zmätene lietal po jaskyni. Had, strážca truhlice, to všetko sledoval opodiaľ. Kapitán Brada padol na zem, po tom, čo ho mladý pirát poranil na nohe. Už-už išiel siahnuť po tajomnej truhlici, keď sa okolo nej opäť obmotal had. I mladému pirátovi položil otázky, no ten na ne správne odpovedať nevedel. Nevedel aký tvar má ostrov a taktiež poklad chcel len pre svoje dobro, jediné čo chcel, bolo obohatiť seba. 

Had si niečo pod nosom zasyčal a mladý prefíkaný pirát upadol do hlbokého spánku. Chamtivosť ho nakoniec nedohnala nikam. Kapitán Brada si obviazal ranu na nohe, poklad držal konečne pevne v náručí a prešiel cez hustú džungľu naspäť k svojej lodi. 

Pirát spolu s Appolom nastúpili na loď a vydali sa na dlhú cestu domov. Tajomný had mu dôveroval, že svoj sľub splní a poprial mu šťastnú cestu domov. Kapitán Brada spolu so svojím Apollom boli opäť na mori. Bojovali s neúprosným počasím či silným horúcim slnkom na oblohe. Keď sa opäť po rokoch objavil pred nimi ich ostrov. 

Kapitán bol už veľmi starý, tak ako jeho papagáj, no bol odhodlaný navrátiť bohatstvo svojmu ľudu. A tak sa aj stalo. Kapitán vošiel na svoj ostrov, ľud za stále topil v biede. Chudobné deti behali po ulici a ľudia sa snažili čo to uloviť v mori. Kapitán zvolal všetkých ľudí k prístavu a rozdal ľudom potrebné potraviny, bylinky či semienka na sadenie plodín, vodu a šatstvo, všetko čo jeho ľud potreboval. Pirát to všetko totiť nakúpil za peniaze z pokladu po ceste domov. Celú noc jeho rodina a celý ostrov jasali od radosti a oslavovali. Boli vďační za všetko čo pre nich kapitán Brada spravil. Ten však oddychoval na palube svojej lodi po dlhej ceste plnú dobrodružstiev. 

Kapitán zaspal a konečne sa pobral na zaslúžený odpočinok spolu so svojím papagájom Apollom. Bol rád, že konečne dokázal to, v čo veril. Vedel, že práve jeho dobré srdce a nie chamtivosť mu v tom pomohli. 

3.4/5 - (8 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *