Kocúrik Murko

Bol raz jeden lenivý kocúrik Murko, ktorý žil so svojou rodinkou vo veľkom domčeku. Bolo to Murkove kráľovtvo a ten si ho verne strážil. Jeho najlepšia kamarátka bola maličká Anička. Vždy sa s ním hrala, hádzala mu klbko či ho škrabkala. I keď popravde..Murko bol veľmi lenivý, najviac ľúbil ležať či papať pamlsky pre dobré mačičky. 

Jedného dňa sa ryšavý kocúrik Murko hral so svojim klbkom na gauči… kotúľal sa zo strany na stranu spolu so svojim veľkým bruchom a lenivo odfukoval. Keď ho v tom vyrušilo nepríjemne ťukane či snáď búchanie? Murko bol však v ten deň sám doma. Nerozumel odkiaľ ten zvuk ide keďže jeho rodinka bola na výlete v ZOO. Vyskočil na malé labky a lenivo sa prešiel cez obývačku, spálňu či kuchyňu. No nevedel odkiaľ ten zvuk ide. 

„ Haló, haló.. je tu niekto?” zamňaukal Murko podozrievavo a išiel naspäť do obývačky. Zodvihol očká vyskočil na gauč a vtedy si všimol malého vtáčika búchajúceho na okno. Vtáčik búchal ako o život. Murko vyskočil z gauča na parapetu a zo zdvihnutým obočím sa spýtal malého vtáčika: „Čo tu hľadáš? Nesmieš ísť dnu..” zamňaukal ufrflane Murko a oblízal si ryšavé labky. Vtáčik však naďalej štebotal a malým oranžovým zobáčikom ťukal do okna ťuk-ťuk. 

Rozprávka na dobrú noc - Kocúrik Murko
Kocúrik Murko

„Prosím pustí ma dnu, mám poranené krídelko, nikoho nemám.” zastonal vtáčik. Mačky však moc vtáčikov radi nemajú… asi tak ako myšky. Radšej by ich spapali ako by boli s nimi kamaráti. Murko sa však zamyslel. Spapá ho? Pomôže mu? Zamýšľal sa neustále. No jeho kamoška Anička ho stále učila, že si mame pomáhať a že treba mať každé zvieratko rád. Čo krby sa to jemu stalo? Čo keby on potreboval pomôcť ? 

Murko poskočil na okno a labkou nemotorne, ale predsa otvoril okno. Vtáčik ťarbavo vliezol dnu. Skutočne mal zranené krídelko. Murko zaskočil z parapety a potlačil pred vtáčika misku s vodičkou. Vtáčik sa dychtivo napil, zvalil sa na koberček vedľa Murka a slušne mu poďakoval. 

A práve vtedy sa vrátila domov Anička spolu s rodičmi. „Aha mami! Zranený vtáčik! Pozri aký je maličký. ” zakričalo malé dievčatko a cupitalo do obývačky k Murkovi a jeho novému kamarátovi. Maminka si všimla, že vtáčik je zranený.  „Anička, musíme mu pomôcť! Ocko štartuj auto, berieme ho k veterinárovi!” zavelila maminka, opatrne zobrala vtáčika na deku a vybrali sa k veterinárovi. 

Tam vtáčikovi skutočne pomohli. Keď sq vrátili domov Murko ich už netrpezlivo čakal pri dverách. Tešil sa, že vtáčika pustil dnu a že práve vďaka nemu mu jeho rodinka pomohla. Veru nie každá mačka je falošná. Keď prišli domov maminka dala spolu s Aničkou zrniečka a vodičku pre malého maróda vtáčika a pomaličky ho položili do búdky na stromčeku na záhrade. Murko popri nich šťastne poskakoval. 

A tak sa z Murka stal hrdina a našiel nového kamaráta a nie len on! Dokonca i Anička sa tešila z malého vtáčika, ktorý im každý deň vďačne štebotal na dobré ráno. Vždy keď prišiel sa samozrejme nezabudol hrať s lenivým Mirkom, ktorý si občas zamňaukal a zafrflal i keď mal vtáčika veľmi rád.

4.9/5 - (45 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *