O princeznej ktorá sa stále smiala

V jednom kráľovstve bol raz jeden kráľ, kráľovná a mali aj princeznú Líviu. V kráľovstve bolo všetko tak ako v každom poriadnom kráľovstve.  Kráľ riadil kráľovstvo múdro a spravodlivo, kráľovná sa starala o neho a princeznú Líviu. Až nastal čas, keď princezná sa začala smiať. Nebolo by to nič zlé, veď všetci sa radi smejeme keď nám niekto povie vtip, alebo sa stane niečo smiešne. Ale princezná sa smiala stále, aj keď sa nebolo na čom smiať, tak niečo vyviedla, aby mala dôvod na smiech.

Napríklad podložila nohu kuchárke, keď niesla misu s polievkou, narezala lano na kráľovninej  hojdačke, na kráľovskú korunu naliala lepidlo, dvornej dáme hodila topánku do jazierka.

Rozprávka pre deti - O princeznej ktorá sa stále smiala
O princeznej ktorá sa stále smiala

A len sa smiala a smiala. Netrápilo ju, že kuchárka rozbila polievkovú misu a v ten deň boli bez polievky, že kráľovná s poranila nohu a nemohla tancovať na plese, že kráľovi museli ostrihať polepené vlasy a dvorná dáma prechladla keď vyťahovala topánku z jazierka. Ale to už naozaj nahnevala kráľa.

Poradil sa so svojim múdrym radcom a podľa hesla: Aké požičaj také vráť začali konať. Keď si išla princezná zajazdiť na svojom tátošovi, dali jej pod sedlo kamienok, kôň sa splašil a princeznú zhodil. Všetci čo boli naokolo sa začali veľmi smiať, smiali sa ba priam rehotali aj keď im bolo princeznej ľúto a báli sa či sa nezranila. Takto sa jej smiali, keď sa pošmykla na vyleštenej dlážke, keď jej  nové šaty kuchtík zničil šľahačkovou tortou, keď si namiesto cukru dala do čaju soľ.

Všetci sa smiali, rehotali, len princezná sa smiala čoraz menej. Už nikomu nerobila zákerné veci a smiala sa len na tom čo bolo smiešné aj ostatným.

4.7/5 - (20 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *