O troch bratoch a sľube

Boli raz traja bratia, princovia, ktorý žili so svojím otcom na zámku. Každý bol však iní a moc si spolu nerozumeli.. a práve to kráľa, ich otca, veľmi trápilo.

Prvý brat, najstarší princ Adam bol veľmi statočný a chrabrý, vyhrával jednu bitku za druhou a ničoho sa nebál. Druhý brat, bol princ Matej, ten však nepoužíval silu ako jeho brat Adam, ale rozum. Hnedovlasý Matej bol veľmi šikovný a múdry. Každý problém vedel vyriešiť, rád sa učil a čítal a so všetkým vedel každému poradiť. Najmladší, tretí brat sa volal Karol. Na rozdiel od Adama, ktorý bol statočný či Mateja ktorý bol múdry, bol Karol veľmi lakomý a namyslený. Blonďavého Karola nezaujímalo, len on sám. 

Rozprávka na dobrú noc - O troch bratoch a sľube
O troch bratoch a sľube

A takto si traja princovia žili spolu na zámku spolu so svojím otcom, ktorému pomáhali vládnuť kraju. Ako tak roky ubiehali, kráľ bol už starší a nevládal, a preto svojich synov veľmi potreboval. Udatný Adam mu pomáhal brániť krajinu a zámok, šikovný Matej mu pomáhal a radil a samoľúbi Karol? ..No, ten sa staral len sám o seba. 

Jedného večera si kráľ zavolal svojich synov a povedal: „Dám Vám jednu dôležitú úlohu. Musíte spolu prejsť hustým lesom až zbadáte veľkú skalu. V skale je jaskyňa, kde nájdete truhlicu, v ktorej nájdete to čo potrebujete a čo my musíte priniesť. Musíte si však veľmi pomáhať a vyriešiť každý problém, ktorý vás po ceste stretne.“ Dokončil kráľ. Kráľ dúfal, že práve toto ich synov spojí a nájdu to, čo potrebujú. 

Princovia sa teda vydali na cestu. Vedeli, že to musia nejako spolu zvládnuť i keď si moc nerozumejú, aj keď sú bratia. Adam sa vyzbrojil ako pravý rytier, Matej si so sebou zobral mapu a nejaké knižky a Karol..ten si zo sebou zobral len zrkadlo. Princovia zbalili jedlo a vodu, nasadli na statočných koňov a vydali sa von zo zámku priamo do hustého tmavého lesa. A práve vtedy začala silná búrka. 

„Musíme sa skryť!“ zakričal samoľúbi Karol a zakrýval si vlasy kabátom, keď vstúpili do hustého lesa. „Nie musíme cválať ďalej!“ povedal statočne Adam a cválal ďalej. Bratia ho nesmelo nasledovali, i keď sa počasie stále zhoršovalo. „Musíme sa skryť pred búrkou! Tam, tam pod tú malú skalu! Ta nás ochráni pred bleskami!“ zakričal múdry Matej a ukázal smerom k skale. Bratia nesúhlasili, no nakoniec privolili. Schovali sa spolu pod skalu, priviazali chrabré koníky, zabalili sa do kabátov, kde počkali kým sa počasie trošku zlepší. 

A ako dopadol príbeh o troch bratov? Dostali sa spolu princovia do jaskyne, v ktorej ich čakala truhlica plná tajomstiev? Splnili kráľovu úlohu? To sa milé detičky, dozvieme v ďalšej časti »

4.5/5 - (36 votes)

4 komentáre

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *