Pirát Brada a cesta za pokladom

Dávno, pradávno, žil jeden pirát. Pirát pochádzal z chudobného ostrova, no rozhodol sa, že svoj ostrov zachráni a nájde stratený poklad. Plavil sa sám po Tichom oceáne na svojej veľkej pirátskej lodi so svojou maličkou posádkou. Jeho posádku tvoril totiž on sám, pirát – kapitán Brada, spolu so svojím verným papagájom Apollom. Kapitán Brada mal veľký sen – nájsť stratený poklad, ktorý vytrhne jeho malý ostrov z biedy. 

Ako sa tak kapitán Brada plavil so svojím papagájom skúmal každý malý ostrov na ktorý natrafil. No jediné čo našiel, po preskúmaní ostrova, bolo okrem džungle, exotické ovocie či krásne mušle ležiace na pláži. Pirát Brada sa však rozhodol, že sa len tak nevzdá a legendárny poklad jedného dňa nájde. Vedel však, že nie je jediný pirát v oceáne, ktorý poklad hľadá. Roky ubiehali a ubiehali, no pirát stále žiaden poklad nenašiel. 

Rozprávka na čítanie - Pirát Brada a cesta za pokladom
Pirát Brada a cesta za pokladom

Ako tak jednu noc, plnú bleskov a hromov, prechádzal so svojou veľkou drevenou loďou okolo útesov, jeho papagáj sediaci mu na pleci zvolal: „Vidím ostttttrov, kapiitááán Brada! Rovno pred nosom!“ Papagáj zvolal a krídlom ukázal na ostrov pred nimi. Kapitán zodvihol oči od kormidla lode, poškriabal sa na svojej dlhej šedivej brade, keď sa mu spomedzi mrakov, začal vynárať malý ostrov v tvare korytnačky. Taký ostrov veru ešte nevidel! „No toto! To musí byť zvláštny ostrov, keď má tvar korytnačky, vydáme sa ho preskúmať!“ povedal hrdo kapitán a nasmeroval svoju pirátsku loď cez útesy smerom k zelenému strovu. 

Kapitán sa plavil medzi útesmi, vyhýbajúc sa nebezpečným vlnám, ktoré mu udierali do lode. Konečne narazil na plytčinu a zakotvil svoju loď. Obloha sa zrazu rozjasnila a ostrov zaplavilo slnko, bolo to zvláštne, pretože búrka za nimi stále zvádzala svoj boj s oceánom. Kapitán Brada vyšiel z lode, spolu so svojím verným partnerom, papagájom Apollom. Kapitán začal preskúmavať ostrov, prešiel piesočnatú pláž, palmy, aj džunglu ktorá bola v strede ostrova. Jeho papagáj letel vysoko nad ním a skúmal či niečo z výšky neuvidí. 

„Pozooor hhhhad!“ zakričal Apollo svojmu kapitánovi Bradovi, keď sa pred kapitánom na zemi zjavil veľký had. Kapitán odskočil, no všimol si, že had sa plazí k veľkej jaskyni, ktorá sa skrývala medzi stromami v džungli. Kapitán sa rozhodol hada do jaskyne nasledovať. Brada si zapálil fakľu, a vydal sa preskúmať tajomnú jaskyňu. Jeho priateľ papagáj ho nasledoval. 

Ako tak skúmal pirát tajomnú jaskyňu, zrazu sa had priplazil k veľkej truhlici a omotal sa okolo nej. „Jaa sssom ssstrážcca tohto poklaaadu, keeď odpovieš správne na mojjje ottázky, poklad je tvoj!“ zasyčal had pirátovi. Pirát Brada sa zhlboka nadýchol a prikývol. 

Prvá otázka od hada znela: „Aký tvarrr má tento ssskrytý ossstrov, ktorýý obklopuje búrka a útessssy?“ spýtal sa. Kapitán Brada si popravil svoj pirátsky klobúk hrdo odpovedal: „Korytnačka!“ Odpoveď bola  správna, had len syčivo prikývol. 

Had pokračoval ďalšou otázkou: „Akooo plánuješ poklad využiť?“ spýtal sa opäť had. Pirát sa zhlboka nadýchol a odpovedal. Bol to síce pirát, no srdce mal na správnom mieste, a presne vedel, čo s pokladom urobí. „Pochádzam z chudobného ostrova, takže sľubujem, že pokladom chcem len vrátiť ľudom z môjho ostrova bohatstvo formou jedla a vody, ktoré tak potrebujú.“ Odpovedal kapitán Brada sebavedomo. Had prikývol, odplazil sa preč z truhlice a kývol smerom na piráta, že poklad je jeho. 

A ako sa zachoval pirát Brada? Dodžal svoj sľub a pomohol chuobnému ostrovu? Čo spravil skutočne s tajomným pokladom? To sa milé deti, dozvieme v ďalšej časti. 

4.2/5 - (5 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *