Tábor pre neposlušné deti – Spachtoška

Tak už je to tu. Čas prázdnin prišiel. Čo robíte cez prázdniny vy? Idete na výlet? Chodíte k starým rodičom? Alebo idete do tábora? Veru tak, tábor je veľmi pekným miestom na trávenie prázdnin. Existuje však jeden tábor, do ktorého by ste sa určite dostať nechceli. Je to tábor pre neposlušné deti. Do tohto tábora chodia deti, ktoré robia nejaké lotroviny. Rodičia dúfajú, že sa tam napravia, no podarí sa im to? Čítajte!

Deti sa cez deň hrajú a večer chodia pekne spať. Tak to má jednoducho byť. Ak by nespali, boli by unavené, protivné a nevládali by na ďalší deň chodiť do školy a ani sa hrať s kamarátmi. A to by boli potom samé problémy.

Ja však poznám dievčatko, Elenku, ktorá to má troška vymenené. V noci nemôže spať a cez deň potom nevládze nič robiť. Celé to má jednoducho naopak a nedá sa s tým nič robiť.

Rozprávka na čítanie - Tábor pre neposlušné deti Spachtoška
Tábor pre neposlušné deti Spachtoška

Keď príde večer, Elenka a jej brat si umyjú zúbky, pozrú si rozprávku a zaľahnú do postele. Elenkin brat zaspí do pár minút, ale Elenka nie a nie zaspať. Len sa prevaľuje a prevaľuje a nespí! Potom vstane, behá po dome a vymýšľa, čo by robila. Koľkoráz už zobudila babku aj rodičov. Tí ju vyhrešili, znovu uložili, no Elenka zaspať nemohla. Zaspala väčšinou až krátko pred tým, ako ju zobudil budík. A to už bolo treba ísť do školy.

V škole bola Elenka unavená a podráždená. Všetko jej vadilo, nič sa jej nechcelo robiť. Oči sa jej zatvárali. Nevládala cvičiť na telesnej ani sa cez prestávky naháňať s deťmi. Ledva že v škole nezaspala. A na konci roka, na divadelnom predstavení, sa jej podarilo aj to. A to už bola posledná kvapka!

Všetko sa to začalo celkom nevinne. Elenka si sadla s ostatnými do hľadiska a pozerala. A zrazu sa jej oči začali zatvárať, až sa celkom zavreli a Elenka zaspala. Všetky deti i učitelia sa na ňu otočili a smiali sa jej. Okrem pani učiteľky triednej. Tá bola veľmi nahnevaná a všetko povedala rodičom. A Elenka skončila v tábore pre neposlušné deti.

A tam to bolo hotové utrpenie! Cez deň bolo toľko aktivít, že sa spať nedalo! Len čo si Elenka nachvíľu sadla, už ju jej táborový vedúci nútil, aby vstala a išla niečo robiť. Vôbec si nemala kedy oddýchnuť. Pomohlo to ale. Elenka večer padla do postele vždy taká unavená, že rovno zaspala. A prespala celú noc! Aj rodičia už prišli na to, čo Elenke pomôže na nespavosť! Cez deň ju bolo treba poriadne unaviť a v noci už dievčatko potom nikdy nevymýšľalo, že sa jej nechce spať!

4.3/5 - (6 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *