Bodrík má rodinu

Milé detičky, určite si spomínate na malého psíka Bodríka, ktorý žil na ulici a nikdy nikoho nemal. Jeho domov, bola len malá krabica od topánok. Keď sa jeden jarný deň vybral do parku, začul volanie o pomoc. Malá mačička bola zaseknutá na vysokom strome a bála sa zísť dole. A práve psík Bodrík hrdinsky pomohol malej ryšavej mačičke. A dnes sa dozvieme ako tento príbeh pokračuje ďalej.

Bodrík opatrne položil mačičku na trávičku, keď zoskočili zo stromu. Malá mačička sa však stále triasla hrôzou. Bodrík bol síce ufúľaný a trošku špinavý a svoju srsť mal skôr šedú od špiny než hnedú, no i tak sa pritisol k mačičke aby ju objal a upokojil. 

,,Neboj sa, už si v bezpečí,“ zahafkal Bodrík a hrial mačičku svojím vlastným telom. 

,,Ďakujem, si môj hrdina!“ zamňaukala mačička a oprela si hlavičku o psíka. 

,,Tak tu si!! Moja maličká mačička Lily! Konečne som ťa našla!“ pribehlo k Bodríkovi a k mačičke malé blonďavé dievčatko. Zobrala malú mačičku do náručia a začala ju hladkať po ryšavom kožúšku. Dievčatko bolo veľmi šťastné, že konečne našla svoju mačičku, ktorá jej ušla. 

Až teraz si Bodrík uvedomil, že ten ružový obojok, ktorý má mačička na krku, znamená, že ma mačička Lily domov. 

Rozprávka na dobrú noc - Bodrík má rodinu
Bodrík má rodinu

,,A ty si kto?“ prihovorilo sa dievčatko psíkovi Bodríkovi, ktorý zachránil jej mačičku. Bodrík sa však dievčatka bál. Ľudom moc neveril, tak len smutne pozeral na dievčatko a nesmelo vrtel chvostíkom. Dievčatko sa ho však nebálo, pristúpilo bližšie a pohladilo psíka po chrbte. Všimla si, že Bodrík nemá žiaden obojok a že je celý špinavý. Dievčatku to však nevadilo a ďalej psíka hladkalo, všimlo si, že jej mačička Lily má psíka rada. 

,,Mami, mami, môžeme si ho zobrať domov?“ pribehlo dievčatko k svojej maminke a ukázalo na Bodríka, ktorý stále nesmelo čupel pod stromom. 

Maminka rozmýšľala a rozmýšľala až nakoniec súhlasila. Avšak povedalo dievčatku, že psík je veľká zodpovednosť a že sa o neho musí poctivo starať. Dievčatko veselo súhlasilo aj keď síce nevedelo o hrdinskom čine Bodríka, no bolo rozhodnuté, že si chce psíka nechať. 

Maminka zobrala mačičku Lily do náručia, dievčatko zobralo Bodríka do deky a zobrali ho k sebe do auta. Potom zobrali psíka k veterinárovi, kde ho skontrolovali a zaočkovali, aby bol zdravý. Psíček Bodrík sa síce veľmi bál, no mačička Lily svojmu dievčatku verila, tak sa malý psík rozhodol, že jej bude veriť i on. 

Potom sa malá rodinka vybrala domov. Tam si Bodrík uvedomil, že má konečne domov. Dievčatko mu každý deň dokazovala ako ho má veľmi rada. Síce sa psík najskôr bál, no dievčatko sa snažilo aby sa mal Bodrík dobre. Kŕmila ho, hádzali  si loptičky, kúpali sa spolu v bazéne a zažívali veľa dobrodružstiev. S mačičkou Lily, dievčatkom, ktoré sa volalo Terezka tvorili nerozlučnú partu. 

A tak psík Bodrík už nebol pokrytý šedou špinou, ale tým čo skutočne potreboval a hľadal – láskou.

4.9/5 - (7 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *