Torta pre mamičku

Štvrtáčka Erika mala veľké starosti. Nie, so školou nie, tam sa jej darilo veľmi dobre. Pani učiteľka ju chválila a aj známky mala výborne. Erika zabudla na mamine narodeniny. A to ju veľmi trápilo. Rozhodla sa preto, že jej pripraví prekvapenie.

Dlho rozmýšľala, čo by pre mamu vymyslela. Najskôr chcela nakresliť pekný obrázok. Keď však nad tým dlhšie rozmýšľala, zdalo sa jej to málo. Obrázky jej nosí zo školy každý deň.

Rozprávka pre deti - Torta pre mamičku
Torta pre mamičku

Rozbila teda prasiatko a šup do obchodu. Páčil sa jej náhrdelník z výkladu. Určite by sa mu mama potešila. Bol však taký drahý! Chýbalo jej ešte veľa peňazí! Erika sa smutne vracala domov. Prechádzala okolo cukrárne a v tom dostala nápad. Prišlo to ako blesk z jasného neba! Napečie mame tortu! Mama má sladké veľmi rada a doma majú kuchársku knihu! Isto tam bude nejaký ľahký recept.

Vo štvrtok mama pracovala dlhšie, a tak sa Erika do toho hneď pustila. Vajíčka, múka, cukor. Na polevu čokoláda. Pracovala tak usilovne, až ju to unavilo a keď dala plech do trúby, rozhodla sa, že si trošku pospí. V kuchyni bol síce strašný neporiadok, ale Erika to mala vyrátané a verila, že to všetko stihne upratať, kým sa mama vráti. Nastaví si budík len na 15 minút. To už bude torta upečená a ona pôjde upratovať.

Lenže Erika zaspala a budík ju nezobudil. Zobudilo ju až trieskanie na dvere. Aké bolo jej prekvapenie, keď sa zobudila. Byt bol plný dymu a pred dverami stáli hasiči s mamou. Susedka z tretieho poschodia ich zavolala, keď videla dym a nikto jej neotváral.

Ani vám nemusím hovoriť, ako to dopadlo. V byte bol strašný neporiadok, torta bola načisto zhorená a mama strašne nahnevaná. Vôbec Erikinu snahu neocenila. A Erika? Tá odvtedy neverila budíkom a nerada piekla.

2.6/5 - (29 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *