Vianoce na poslednú chvíľu

V jednom dome u nás v meste sa tento rok neslávili Vianoce. V tom dome žila chudobná vdova so štyrmi deťmi. Táto vdova nemala čas chystať Vianoce, pretože musela dlho do noci pracovať, aby dostala peniažky. A hoci pracovala veľa, peniažkov bolo stále málo. A doma nebolo ani upratané, ani vyzdobené. Nemali napečené koláče a v obývačke nebol ani stromček.

Prišiel Štedrý deň. Vdova musela byť zase v robote a deti boli doma samé a snívali o pekných Vianociach. Nechceli veriť tomu, čo im mama hovorila. Vraj tento rok nebudú žiadne Vianoce! Žiadne darčeky! Žiaden stromček! Nazerali cez okno a čakali na Ježiška. No ten k nim nechodil. Ku všetkým susedom na okolí prišiel, no k nim nie. Deti boli smutné a vyčítali si, že boli cez rok zlé, a tak nič nedostanú. Nakoniec čakanie vzdali a išli spať.

Rozprávka na dobrú noc - Vianoce na poslednú chvíľu
Vianoce na poslednú chvíľu

O niekoľko hodín ich však prebudil šuchot v obývačke. Najskôr vstal jeden, potom druhý, potom tretí a nakoniec boli hore všetci štyria. Počúvali za dvermi a váhali, či sa majú ísť pozrieť do obývačky. Čo ak je tam zlodej? Nakoniec najstarší z nich, Miško, prekonal strach a stisol kľučku. Pomaly vstúpil do obývačky a za ním všetky zvyšné deti.

Rozhliadli sa po miestnosti a nemohli uveriť vlastným očiam! V obývačke stál vyzdobený stromček, hrniec s kapustnicou, taniere s rybou a zemiakovým šalátom aaa … Darčeky!!! Deti si mysleli, že ešte snívajú, a tak sa museli uštipnúť, aby tomu naozaj uverili.

Keď sa najedli a rozbalili balíčky, začali rozmýšľať nad tým, kto im takéto krásne sviatky pripravil. Deti si mysleli, že Ježiško, mama si myslela, že to boli dobrí susedia a čo si myslíte vy? Ja si myslím, že na Vianoce sa dejú skutočné zázraky!

4.9/5 - (31 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *