Vláčik splnených želaní

Uprostred hlbokej noci, keď už je tá najväčšia tma, cestuje po svete vláčik. Je veľký, ale taký tichý, že ho takmer nepočuť. Má tlmené svetlá, ako malé hviezdičky. A keď prechádza okolo tvojho domu, počuješ len jemné cinkanie zvončekov a cítiš jemný vánok. Žiadny dospelý ho nikdy nevidel ani nepočul.

Dokonca ani veľa detí o ňom nevie. Vidieť a počuť ho môžu len tí, ktorí naň veria. Každý večer vychádza tento malý vláčik z rozprávkovej krajiny kúziel. Je to vláčik splnených želaní. Cestuje po celom svete. Pohybuje sa pomalým tempom, aby tí, ktorí ho uvidia, mohli doň naskočiť a splniť si svoje sny, svoje najväčšie želania.

Rozprávka na čítanie - Vláčik splnených želaní
Vláčik splnených želaní

V  jednom malom domčeku v ružovej postieľke netrpezlivo čaká dievčatko menom Lara. Nechce spať. Chce si splniť svoj sen. A tak leží v postieľke a čaká na prvé zacinkanie zvončekov. Zrazu sa pohýbe záclona. Do jej izby vstúpi jemný vánok a Lara vie, že vláčik sa už blíži. Rýchlo vyskočí z postele a potichu otvorí okno. V diaľke počuje jemné zvončeky a vidí jemné svetlá. Vlak sa blíži a jej vzrušenie rastie. Keď je vláčik takmer pri nej, Lara chytí kľučky dverí a naskočí. Vstúpi dovnútra, nájde si miesto pri okne a čaká, kam ju  zavezie.

Má svoj sen. Chce jazdiť po lúke na koni. Jazdiť medzi kvetmi a sedieť pritom v sedle svojho najlepšieho zvieracieho priateľa. Splní jej vláčik tento sen? Lara v neho verí, takže by mal. Vlak zrazu zahlási: „Blíži sa zastávka pre malú Laru, budeme spomaľovať, budeš vystupovať.“ Ozve sa z rozhlasu. Dievčatko sa pripraví ku dverám a o chvíľu opatrne vyskočí. Dopadne nohami na trávu a keď sa obzrie okolo seba, nestačí sa čudovať. Okolo nej je nádherná lúka s množstvom kvetov. V diaľke vidí, ako k nej beží kôň. Zohne sa, aby mohla vysadnúť, a opatrne cvála po lúke. Lara je ako v siedmom nebi. Užíva si každú minútu svojho želania. Po chvíli sa kôň zastaví. Lara cíti vánok a počuje zvončeky. Malý vláčik sa vracia, aby ju odviezol späť do jej postieľky. Lara objíme koníka, pohladí ho a rozlúči sa s ním. „Ešte sa vrátim, ďakujem kamarát môj.“ Keď sa vláčik priblíži, nastúpi a nechá sa odviezť domov. Z okna sa ešte pozerá, ako jeho malé svetielka pomaly miznú v diaľke. Neskôr, keď zaspáva vo svojej postieľke sa stále usmieva, pretože sa jej splnil sen. Malý vláčik ju k nemu doviezol.

A čo ty? Veríš na vláčik splnených želaní? Tak zavri oči a premýšľaj o tom, aký je tvoj sen, tvoje želanie. A keď raz v noci pocítiš vánok a budeš počuť cinkanie zvončekov, začne tvoje skutočné čarovné dobrodružstvo.

4.8/5 - (80 votes)

3 komentáre

  1. Táto je najkrajšia 🙂
    A je pekné nájsť rozprávku, v ktorej nikto neskoná, nikto nie je smutný a celá je o niečom pozitívnom. A hlavne vhodná pred spaním

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *