Začarovaná princezná

Kedysi dávno pradávno, v jednom veľkom zámku žila zlá kráľovná, čarodejnica Zelda. Kráľovná Zelda ovládala všelijaké kúzla a práve preto vládla celému zámku. Všetci sa jej mágie báli.

Báli sa jej moci, že ich môže na niečo premeniť, a preto ju všetci poslušne poslúchali. Každé vojsko kráľovná so svojou mocou porazila, preto sa jej nik neodvážil postaviť. Čary mala veru mocné.

Kráľovná mala dcéru, krásnu princeznú Júliu, ktorá mala srdiečko na správnom mieste. Krásna Júlia každým rokom rástla nie len do krásy, ale získavala i moc čarovať. Bolo to dobré dievčatko, všetkým vždy pomáhala a vždy sa usmievala. Všetci ostatní v zámku malú princeznú milovali, teda okrem jej matky Zeldy, tá jej jej krásu a moc závidela. Malá Júlia sa učila čarovať a premenila každú záhradu v zámku na krásnu lúku plnú kvetov. Čarodejnica Zelda sa veľmi bála dňa, kým jej dcéra Júlia získa moc, akú má ona sama, a preto sa rozhodla, že to musí zastaviť. A to sa jej aj podarilo!

Rozprávka na čítanie - Začarovaná princezná
Začarovaná princezná

Jedného dňa, malá princezná zmizla. Po zámku a okolí sa povrávalo, že práve kráľovná Zelda začarovala svoju krásnu dcéru Júliu, pretože bola krajšia a možno aj mocnejšia ako ona. Mladú krásnu Júliu však už roky nik nevidel. Princeznine lúky plné kvetov sa rýchlo premenili na suchú trávu. Všetko v zámku bolo temné a smutné, odkedy bola Júlia preč. Kráľovnina slúžka menom Anna malú Júliu vychovávala od malička a celý zámok prehľadali, no hnedovlasú Júliu nikde nenašli. Jediná čarodejnica vedela kam svoju dcéru ukryla.

Zelda svoju dcéru totiž začarovala na holubicu a schovala ju vysoko vo veži, tak aby ju nikdy nikto nenašiel. Kráľovnini poddaní i dedinčania dúfali, že sa ich princezná raz vráti a zastaví zlé vládnutie svojej matky. Roky ubiehali a ubiehali, a naša princezná Júlia bola stále uväznená vysoko vo veži. Dúfala, že ju jedného dňa niekto zachráni a ona získa svoju moc späť bude opäť krásna princezná ako kedysi.

Za horami a dolami, v neďalekom hrade žil mladý princ Kristián. Bol statočný a silný a všetci ho obdivovali. V jedno ráno sa k princovi dostal list, že v neďalekom kráľovstve žije zakliata princezná Júlia a že práve on ju môže zachrániť. Princ tomu najskôr neveril, no keď sa od svojho otca, kráľa dopočul, že je to zámok čarodejnice Zeldy, uvedomil si, že to môže byť pravda. Princ Kristián sa rozhodol, že mladú princeznú zachráni. Nasadol na svojho koňa a vybral sa naprieč údolím za princeznou.

A zachránil princ Kristián mladú princeznú Júliu? Premenila sa princezná z holubice opäť na dievča? To sa milé detičky dozvieme v ďalšej rozprávke.

4.8/5 - (52 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *