Zakliate kráľovstvo

Za siedmimi horami, za siedmimi dolami, bolo raz jedno obrovské kráľovstvo. Avšak, napriek všetkému bohatstvu, ktoré mali, život na hrade bol smutný a pochmúrny, pretože bolo zakliate. Prekliala ho zlá čarodejnica, ktorá začarovala Vianoce tak, aby boli bez snehu. Nahnevalo ju, že ako jediná nebola pozvaná na narodenie kráľovej dcéry Magdalény. 

 Každý rok, polia a cesty plné šantiacich detí v snehu, sa zmenili na studené, prázdne a tmavé ulice plné vody a bahna.

Malá princezná poznala tú bielu hodvábnu perinku len z rozprávania svojich rodičov, avšak, veľmi túžila zažiť, ako sa jej maličká studená vločka roztápa na jej jemnej rúčke. 

Zakliate kráľovstvo. Zdroj obrázku: depositphotos.com

Čím bola staršia, tým bola viac a viac odhodlaná prísť na spôsob, ako kliatbu zrušiť. 

Jedného večera, deň pred Magdaleninými pätnástymi narodeninami, keď sa slnko skláňalo k zemi, podišla k oknu a predstavovala si, ako sú okolité kopce posypané jemným páperím. Vietor odnáša snehové chumáče ďalej za obzor.

Zrazu sa jej zazdalo, že videla malé trblietajúce sa svetielko, ktoré sa jej prihovorilo. Bola to maličká snehová vločka, ktorá sa nenápadne vykradla z neba, aby pomohla princeznej zlomiť kliatbu. 

Poradila jej, nech v hlbokom lese navštívi zlú čarodejnicu. Odvážna Magdalénka neváhala a rovno sa vybrala na cestu. 

Po dlhom blúdení v lese narazila na starý drevený, ale zato strašidelný domček, v ktorom sa svietilo. Aj napriek strachu, princezná pozbierala odvahu a zaklopala na dvere. Vŕzganie dverí napovedalo, že môže vstúpiť dnu. 

Pri ohni zbadala sedieť čarodejnicu. Povedala, že ju očakála a vedela že príde. Princezná sa jej pokorne ospravedlnila za to, ako sa v minulosti zachovali jej rodičia. A tak sa začali rozprávať, pri čom jej Magdaléna vyrozprávala svoje detské zážitky a šibalstvá, ktoré jú sprevádzali počas detstva. 

Náhle princezná dostala nápad. Pozvala čarodejnicu na oslavu svojich pätnástych narodenín a na znak úcty ju posadí vedľa seba za vrch stola.

Čarodejnica povedala, že si to ešte rozmyslí a včas sa dozvie odpoveď. Avšak Magdalénka kútikom oka zazrela nenápadný, ale za to hrejivý úsmev, ktorý však trval len chvíľočku.Magdaléna nadšene súhlasila a vrátila sa domov.

Rozprávka o princeznej, kráľovstve a začarovanej snehovej nádielke.
Zakliate kráľovstvo. Zdroj obrázku: depositphotos.com

Ráno, keď princezná otvorila oči, počula spoza okien radostné výskanie detí. Vyskočila z postele, pribehla k obloku a neverila vlastným očiam. Žiarivá biela sa odrážala od slniečka do všetkých okien v kráľovstve. A tak sa ukázalo, že čarodejnica nakoniec kráľovským rodičom odpustila, prijala pozvanie a zrušila kliatbu.

4.5/5 - (42 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *