Zvieratká majú nápad

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna maličká ZOO, kde bývalo len máličko zvieratiek, no i keď ich bolo máličko, ľudia, návštevníci ZOO ich mali veľmi radi. Ľudia sa vždy tešili na statočného leva Eda, ktorý mal každého rád, ale i na lenivú pandu Bao, ktorá najviac na svete milovala papať bambusy.

V tejto veselej bande sme okrem dobrého levíka či pandy mohli natrafiť i na zvedavé dve koaly Kiko a Niko či na malú opičku Veve, ktorá milovala banániky. A týchto päť zvieratiek spolu nielenže vychádzalo, ale mali ten istý sen. Chceli letieť balónom, letieť v obláčikoch ako ich kamaráti vtáci, ktorý im vždy veselo kývajú z neba.. 

No ale predsa ako budú zvieratká zo Zoo letieť balónikom? Je to vôbec možné? Verili, že jedného dňa sa im to splní. A tak sa aj stalo. Jeden teplý letný večer, keď všetci návštevníci i zamestnanci ZOO odišli“ lev Edo sa prechádzal popri plote výbehu, keď si všimol, že sa vedľa ich zoologickej záhrady postavil veľký cirkus aj s balónom! 

A vtedy dostal Edo nápad: „Za našou Zoo práve postavili cirkus a majú aj balónik! Musíme ísť !” pošepkal veselo opičke Veve, ktorá sa práve vešala na konáriky stromu. 

Rozprávka pre deti - Zvieratká majú nápad
Zvieratká majú nápad

Veve neváhala, skočila zo stromu a utekala zobudiť malé spiace koaly so slovami: „ Je tam balón! Vstávame! Poďte, ideme letieť !” zvolala veselo Veve. 

Koaly Kiko a Niko ležali na vetve stromu a nahlas odfukovali, tým sa veru muselo niečo snívať. . „Poďme rýchlo! Budeme letieť!” pospevovala si Veve a budila Kika a Nika. Tie sa zobudili, vyskočili na labky a prišli k platu, kde na nich už čakal levík a opička Veve. Ešte len lenivá panda Bao sa pomaličky “dokotúľala” k nim a prežuvala svoj chutný zelený bambus. 

Levik Edo sa hrdo postavil pred plot s čakal kým sa k nim Bao dokotúľa. Potom sa hrdo postavil, otočil sa k pande, opičke a koalám a prehovoril: „ Plán je nasledovný: Preskočíme rýchlo plot a ja naštartujem balón a letíme!” povedal hrdo Edo a prehodil si svoju huňatú zlatú hrivu. „ Ale do rána musíme byť naspäť v Zoo, detičky by boli sklamané keby nás tu nevidia!” povedala koala Niko a jej braček Kiko súhlasne prikývol.. A tak sa zvieratká zo zoologickej záhrady vydali sa na dobrodružstvo! 

Opička veselo vyskočila cez plot a skackala k balóniku. Ostatné zvieratka sa vyštverali na plot a preliezli smerom k balónu. Len veľká lenivá pandička Bao sa nevedela vyštverať na plot. Bola trošku väčšia ako ostatné zvieratká. Lev Edo, ako pravý kráľ džungle, preskočil plot späť k pande, potlačil pandu, ktorá preliezla plot, a vyskočil rýchlo naspäť. Zvieratká už ostatných čakali v balóne. A boli pripravený vyraziť na cestu do oblakov! 

Ako to dopadlo? Vybrali sa zvieratká skutočne do oblakom na balóne? Stihli sa vrátiť späť domov, do svojej Zoo ? To sa dozvieme, milé detičky, v ďalšej časti o zvieratkách v Zoo…. 

4.1/5 - (39 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *