Ako ježibaba stratila čarovné predmety

Za horami, za dolami je kráľovstvo rozprávok. V tom kráľovstve vládne múdry kráľ so svojou kráľovnou. Žije na hrade a má tam aj čarovné predmety. Stráži ich, pretože sa bojí, že by sa tieto predmety dostali medzi ľudí. To by  bolo zmätku!

Pri svojom strachu o to, že sa predmety dostanú medzi ľudí však kráľ úplne zabudol na to, že si na ne brúsi aj stará ježibaba od močiarov. Už dávno chcela predmety ukradnú a utiecť s nimi preč. To by bol život! O nič by sa nemusela starať! Lenže ako ich získať?

Dlhé mesiace varila čarovný elixír mladosti. Dúfala, že elixír bude fungovať a ona sa premení na mladé dievča, ktoré by sa ako slúžka zamestnalo na kráľovskom hrade. Získať tie predmety potom už nebude vôbec ťažké! Ježibabe všetko vychádzalo. Elixír jej prinavrátil mladosť a podarilo sa jej dostať sa na hrad. Postupne zistila, kde sú čarovné predmety ukryté a ako sa k nim dostať. A už ostávalo počkať len na to, kedy kráľ s kráľovnou odídu z hradu.

Rozprávka pre deti - Ako ježibaba stratila čarovné predmety
Ako ježibaba stratila čarovné predmety

Ježibaba prekonala  nástrahy a dostala sa k čarovným predmetom. Aká len bola rada. Čarovný prsteň! Kniha kúzel! Neviditeľný plášť! Hrnček, var! Časovrat! Lietajúci koberec!  To bude život! Ježibaba si pobalila svoje úlovky a šup z hradu preč! Stráže a vojaci sa len prizerali ako ježibaba vyletela na lietajúcom koberci z okna hradu so všetkými čarovnými vecami. Boli zúfalí a obávali sa kráľovho návratu! A veru, aj sa mali čoho. Kráľ bol nahnevaný.

Okamžite poveril svojho najvernejšieho sluhu, aby predmety vypátral a doniesol ich naspäť. Lenže to bude ťažká úloha! Ježibaba už bola na míle ďaleko a navyše čarovné predmety postrácala. Tie sa dostali k deťom, ktoré boli na letnom tábore! A keď sa dozvedeli, aké čarovné predmety vlastnia, začala sa veľká zábava.

4.3/5 - (21 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *