Ako Zima nechcela odísť

Bol marec. Hoci bol v kalendári prvý jarný deň, keď sa deti v 3.A pozreli von oknom, stále videli len sneh a sneh. „Toto sa mi vôbec nepáči! Už tu má byť jar!“ zvolal Tomáš, ktorý by si veľmi rád už konečne zahral futbal. „Ani nevrav! Zima by už mala konečne odísť!“ dodala Lenka, ktorá sa tešila na to, ako bude konečne jedávať zmrzlinu. „Mali by sme Zimu nájsť a povedať jej, že by už mala odísť,“ zamyslel sa Samko, „len kde ju nájdeme?“

Nepýtajte sa ma, ako ju našli. Neviem, to mi deti nepovedali. Rozprávali mi len o tom, čo sa dialo, keď k nej prišli. Zima sedela na svojom ľadovom tróne, v dlhých bielych šatách z vločiek, na hlave mala ľadovú korunu a dlhé biele vlasy jej siahali až po zem. Tvár mala belšiu než sneh, pery krvavočervené a oči ľadovomodré, plné chladu. Deti sa jej najskôr báli. No Tomáš, najodvážnejší z nich, prehovoril: „Pani Zima, prosím Vás, už je načase, aby ste z našej zeme odišli. Už má byť jar! Je predsa marec! A vonku? Vonku je zima, mráz, všade len ľad a sneh.“ Zima sa zarazila: „Nemáte ma radi?“ „To máme, máme,“ zakročila rýchlo Lenka, lebo sa bála, že sa pani Zima urazí. „Mám radi lyžovačku aj sánkovačku, korčuľovanie. A to by sa bez vás nedalo robiť,“ povedal Samko, „no teraz by sme už radi chodili plávať. Bicyklovať sa. Jesť zmrzlinu.“ „Lenže ja sa budem nudiť! Keď skončí moje obdobie, čo mám potom robiť? Celé dni tu budem len sedieť a sedieť a čo z toho?” zvrieskla Zima ako malé trucovité decko.

Rozprávka pre deti - Ako Zima nechcela odísť
Ako Zima nechcela odísť

Deti sa zamysleli. Musia jej nájsť nejakú robotu. Aby sa zabavila a dala pokoj. A vtom to Tomáškovi napadlo: „Počkajte nás, zajtra sa vrátime a prinesieme vám darček.“ Zima prikývla. Ak to bude dobrý darček, splní deťom ich želanie. Deti sa vrátili na druhý deň a priniesli Zime puzzle! Áno puzzle! Také veľké a také ťažké na poskladanie. „U nás doma len stoja, nikoho to nebaví skladať, no verím, že Zima sa zabaví a dá nám pokoj.” Zime sa naozaj ich darček páčil. Prestala vychádzať zo svojho kráľovstva a starať sa o zem, a preto mohla prísť Jar. A Zima skladala a skladala a možno tie puzzle skladá doteraz, tak ak ste nemali cez zimu sneh, viete, že Zima mala iné starosti.

3.6/5 - (7 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *