Bobby má morskú chorobu

Odvtedy ako Pirát Jednonôžka našiel Bobbyho v podpalubí, bolo šteniatku sveta žiť. Jednonôžka začal Bobbyho strašne rozmaznávať.

Bobby jedával samé lahôdky, ešte lepšie ako niektorí ostatní piráti. Spával vedľa Jednonôžku a ani na chvíľu sa od neho nepohol. Boli naozaj nerozlučnou dvojkou. A šteniatko pirátovu lásku začal poriadne zneužívať. Lietal po palube hore-dole a robil neplechu. Tam niečo zhodil, tam niečo rozbil, tam sa plietol pod nohy. Piráti mali na neho nervy lebo nebolo chvíle, čo by sa niečo nestalo. Zbohom pokoju a tichu na lodi! Jeden deň sa stalo ale čosi nevídané!

Rozprávka pre deti - Bobby má morskú chorobu
Bobby má morskú chorobu

Bobby ležal v posteli a odmietol vstať. Nechcel ani nič jesť. Bolel ho žalúdok a točila sa mu hlava! Čo je to za chorobu? No predsa morská choroba! Bobbymu sa pred očami krútil celý svet. Nemohol zniesť narážanie vĺn do bokov lode! Chudáčik. Kapitán Jednonôžka len s hrôzou sledoval, aký je Bobby smutný. Aj ostatným pirátom ho bolo ľúto. Ak niečo nevymyslia, budú musieť šteniatko nechať na pevnine, pretože celá plavba by bola pre neho len jedným veľkým trápením. A to by Jednonôžkovi jednoducho zlomilo srdce!

Ten rozmýšľal, rozmýšľal až nakoniec predsa len prikázal obrátiť loď a zamieriť do najbližšieho prístavu. Piráti sa obávali, že  tam šteniatko nechá. Jednonôžka mal však plán. So svojou ťažkou drevenou nohou sa dotackal k lekárovi a poprosil ho o nejakú medicínu na morskú chorobu. Lekár sa nestačil čudovať. Pirát, ktorý ma morskú chorobu? Nemožné!

Jednonôžka mu ale vysvetlil, že ide o šteniatko a tak lekár pochopil. Zavolal svojmu priateľovi veterinárovi a svojmu priateľovi lekárnikovi a spoločne namiešali pre šteniatko sirup. Dvakrát denne dve lyžice! A žiadne ťažké jedlá! Pekne treba diétu! Jednonôžka prikyvoval a vrátil sa na palubu. A tak začal Bobbyho liečiť z morskej choroby. A po čase bol Bobby vyliečený a sirup vôbec nepotreboval. Zvykol si na morské vlny a na more. A stal sa z neho právoplatný člen pirátskej posádky.

4.7/5 - (27 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *