Čarovný škriatok Opravto

Rodina Chudých je taká obyčajná rodina. Otec, mama, dcéra Elena a syn Dávid. Na Štedrý deň sa všetci tešia a vopred pripravujú. Ale 24.12. sa v ich rodine, ako na potvoru, začali kaziť veci. Najskôr to bol sporák, ktorý prestal hriať. Potom vysávač prestal vysávať. Pračka doprala. Fén nefénoval. Televízor nevysielal. Jednoducho len pch… ts… br… vr… a bolo.

Rodina bola nešťastná. Otec bol smutný, lebo sa bál, že nedovarí slávnostnú večeru. Mama sa hnevala, že nepovysáva dom a nevyperie záclony. Elenka si nemohla vyfénovať vlasy. A Dávid? Ten sa musel zmieriť s tým, že tieto Vianoce neuvidí žiadnu rozprávku v televízii. No teda tak ľahko sa s tým nezmieril. Kričal, vrieskal, hádzal sa o zem a po lícach mu stekali obrovské slzy ako hrachy.

Rozprávka pre deti - Čarovný škriatok Opravto
Čarovný škriatok Opravto

Ich bedákanie počul škriatok Opravto. Keďže to bol veľmi dobrý škriatok, rozhodol sa, že im pomôže. Stačilo jednoduché kúzlo a bolo to! Sporák hrial. Vysávač vysával. Pračka prala. Fén fénoval. A televízor? Niečo vám poviem! Aj televízor by škriatok vedel rýchlo opraviť, ale nechcel. Nech si len Dávidko nezvyká! Na Štedrý deň nebude žiadna telka. Pekne si spoločne zaspievajú koledy.

A tak otec dovaril večeru, mama dovysávala byt a doprala veci a Elena si vyfúkala vlasy. A takto škriatok Opravto zachránil Vianoce u Chudých. Nebyť jeho, sedeli by všetci hladní a v neporiadku a Elena ešte aj s mokrou hlavou. Možno by dokonca nachladla a bola by chorá. Ale Opravto to všetko zariadil! Taký užitočný škriatok!

4.4/5 - (53 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *