Čarovný škriatok Opravto

Rodina Chudých je taká obyčajná rodina. Otec, mama, dcéra Elena a syn Dávid. Na Štedrý deň sa všetci tešia a vopred pripravujú. Ale 24.12 sa v ich rodine, ako na potvoru začali kaziť veci. Najskôr to bol sporák, ktorý prestal hriať. Potom vysávač prestal vysávať. Práčka doprala. Fén nefénoval. Televízor nevysielal. Jednoducho len pch- ts- br- vr a bolo.

Rodina bola nešťastná. Otec bol smutný, lebo sa bál, že nedovarí slávnostnú večeru. Mama sa hnevala, že nepovysáva dom a nevyperie záclony.  Elenka si nemohla vyfénovať vlasy a Dávid? Ten sa musel zmieriť s tým, že tieto Vianoce neuvidí žiadnu rozprávku v televízií. No teda tak ľahko sa s tým nezmieril. Kričal, vrieskal, hádzal sa o zem a po lícach mu stekali obrovské slzy ako hrachy.

Rozprávka pre deti - Čarovný škriatok Opravto
Čarovný škriatok Opravto

Ich bedákanie počul škriatok Opravto. Keďže to bol veľmi dobrý škriatok, rozhodol sa, že im pomôže. Stačilo jednoduché kúzlo a bolo to! Sporák hrial. Vysávač vysával. Pračka prala. Fén fénoval. A televízor? Niečo vám poviem! Aj televízor by škriatok vedel  rýchlo opraviť, ale nechcel. Nech si len Dávidko nezvyká! Na Štedrý deň, nebude žiadna telka. Pekne si spoločne zaspievajú koledy.

A tak otec dovaril večeru, mama dovysávala byt a doprala veci a Elena si vyfúkala vlasy. A takto škriatok Opravto zachránil Vianoce u Chudých. Nebyť jeho, sedeli by všetci hladní a v neporiadku a Elena ešte s mokrou hlavou. Možno by dokonca nachladla a bola by chorá. Ale Opravto to všetko zariadil! Taký užitočný škriatok!

4.5/5 - (47 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *