Čertík Bertík na plaveckom výcviku

Nielen deti končili v júni školský rok. Ale aj čertíci. Presne tak. Aj malí čertíci chodia do školy. A zatiaľ čo deti chodia v júni na plavecký výcvik, čertíci veru nie. Čert a voda, to nejde dokopy. Čerti sa vody boja a z ďaleka sa jej vyhýbajú. Teda väčšina čertov.

Rozprávka na čítanie - Čertík Bertík na plaveckom výcviku
Čertík Bertík na plaveckom výcviku

Čertík Bertík, malý čert zo 6.A, sa veľmi chcel naučiť plávať. Videl to v telke a odvtedy to chcel vyskúšať. Raz uvidel jazero a šup tam aj doň skočil. Nevedel však, že voda je hlboká a začal sa topiť. Veď on nevie plávať! Nie je to také jednoduché! Musí sa to naučiť. Toľko domŕzal do mamičky, až sa mamička rozhodla, že mu želanie splní. Prihlásila ho na plavecký výcvik, aby sa naučil plávať. A tak si čertík Bertík kúpil nové plavky a šup do mesta na plaváreň.

Deti boli najskôr prekvapené: Čert sa chce učiť plávať?! No neskôr si na svojho kamaráta zvykli. Joj a čertík sa snažil so všetkých najviac. Prepletal rukami a nohami, ponáral sa, špliechal vodu všade na okolo. Všetci sa na ňom smiali. Nielen deti, ale aj inštruktor, a dokonca sa na neho prišiel pozrieť aj opravár a pani, ktorá predávala v bufete. Bertík sa každým dňom zlepšoval a bol čoraz lepší.

Od inštruktora doniesol v posledný deň výcviku domov vysvedčenie s pochvalou za usilovnosť a medailu za rýchlosť. Mama sa potešila a všetkým svojimi kolegyniam vysvedčenie ukazovala: „A váš syn, ten vie plávať? Lebo môj áno. A vôbec nevadí, že je to čert! Práve o to je to výnimočnejšie.“ A čertík Bertík plával aj naďalej. Aj v jazere, do ktorého sa už nebál vstúpiť a chodil aj na plaváreň.

Na leto si dokonca naplánoval dovolenku pri mori. A chce plávať a plávať, aby bol najlepší. A možno ho časom uvidíme aj na olympiáde. A vám milé deti odkazuje jedno: „Aj keď vám niekto občas povie, že sa na niečo nehodíte, alebo že to nezvládnete, neverte mu a skúste to!” Veď aj čerti síce neplávajú, ale Bertík to už vie.

4.8/5 - (22 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *