Cesta do Afriky – Druhý list od Emy

List od Emy ma prekvapil. A predsa som nebola o nič spokojnejšia! To je teda blázon! Že sa nebojí! A ako si to vôbec predstavuje? Že si pôjde kúpiť letenku a len tak nasadne do lietadla? Rada by som jej napísala naspäť a prehovorila ju, aby nevymýšľala hlúposti, ale nemala som kam. Adresu som mala len ku starčekovi a tam už Ema asi nebola. Ostávalo mi len čakať.

A tak som čakala. Popravde som vôbec neverila, že sa Ema zase ozve. Bála som sa, že si už o nej prečítam len v novinách. Aké však bolo moje prekvapenie, keď som dostala ďalší list od neznámeho odosielateľa. Bol zase od Emy!

Rozprávka na dobrú noc - Cesta do Afriky Druhý list od Emy
Cesta do Afriky Druhý list od Emy

Milá Zuzka,

určite sa o mňa bojíš, ale hovorím Ti, nemáš vôbec dôvod! Zase raz som mala šťastie a cestou od starčeka som stretla ďalšieho skvelého človeka! Je to malé dievčatko. Volá sa Ema. Predstav si! Volá sa rovnako ako ja. Býva na kraji mesta v jednom nádhernom dome. Zbadala ma, keď sa sama hrala na ceste a pomohla mi. Skryla ma u nich v garáži. Ema je veľmi milá, aj keď je veľmi smutná. Nemá kamarátov, lebo sa sem prisťahovali len nedávno. A býva veľmi často chorá, preto nechodí do školy s ostatnými deťmi. Mojej prítomnosti sa veľmi potešila. Najradšej by bola, keby som u nej ostala navždy. Ale to by sa asi nedalo, pretože by som sa časom do tej garáže nezmestila. Aj Emin otec to povedal. Áno, áno, počuješ to dobre. Ema o mne povedala svojim rodičom. Nebola si totiž istá, kde zoženie toľko veľa jedla pre mňa.  Jej rodičia sa najskôr veľmi vystrašili, ale potom sa rozhodli, že mi pomôžu! Neuveríš, kde robí jej otec! Je pilotom na letisku! Dokonca si vymenil let do Ameriky za let do Afriky! A sľúbil, že ma nejako dostane na palubu! Sama neverím tomu, ako sa mi všetko darí a aké mám šťastie. Začínam veriť tomu, že ak človek (alebo aj slon) niečo veľmi chce, celý vesmír sa spojí, aby to dosiahol!

Drž mi palce!

 S láskou Ema

P.S.: Ak tento list nevieš dobre prečítať, mrzí ma to. Ema je ešte len druháčka a písanie jej stále robí veľké problémy!

4.7/5 - (34 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *