Cesta do Afriky – Tretí list od Emy

A potom bolo ticho. Ema sa neozývala a ja som mohla robiť len to, že som pravidelne sledovala správy a čítala noviny. Slon v lietadle? O tom by určite hovorili v televízii aj v novinách. Lenže bolo ticho. A ja som sa snažila Emu vytesniť z hlavy. Možno to bol len nejaký sen, alebo čo. A keď už som konečne trošku na svoju sloniu kamarátku zabudla, prišiel mi tretí list. Z Afriky.

Poštárka sa veru dlho čudovala, kto mi to píše z Afriky.  „A vy tam máte nejakých príbuzných? Alebo priateľov?” Neodpovedala som a rýchlo som list otvorila. Bol od Emy.

Rozprávka pre deti - Cesta do Afriky Tretí list od Emy
Cesta do Afriky Tretí list od Emy

Milá Zuzka,

podarilo sa. Dostala som sa do Afriky! Je to tu úžasné! Ale poďme pekne poporiadku. Pamätáš si na tú Emu, u ktorej som bývala? Jej otec mi pomohol tak, ako sľúbil! Bol úžasný a riskoval kvôli mne prácu. Dostal ma do batožinového priestoru. Ešteže som taká malá! Predstav si, keby som bola len o rok staršia a o rok tučnejšia, lietadlo by sa možno ani nepohlo. Našťastie sa všetko podarilo. Let bol však hrozný. Cesta bola dlhá a zažila som mnohé turbulencie. Po príchode do Afriky sa so mnou Emin otec rozlúčil a ja som bola na to všetko sama. V neznámej krajine a v neznámom prostredí. Našťastie som rýchlo našla ďalšie slony a tie ma k sebe prichýlili. Je to tu úžasné. Žiadne ohrady, žiadne ploty. Môžem ísť kamkoľvek a robiť, čo chcem. Ľudí je tu veľmi málo a väčšinou sa nám len vyhýbajú. Zoznámila som sa tu ale s jedným slovenským učiteľom. Prišiel sem učiť africké deti. Je veľmi milý a ja som mu porozprávala svoj príbeh. Ponúkol sa, že ti napíše, aby si sa o mňa nebála. A tak mu diktujem tento list.

Musíš ma prísť bezpodmienečne pozrieť! Všetko ti ukážem a zoznámim ťa s mojimi kamarátmi. Určite sa ti tu bude páčiť.

S láskou tvoja Ema

P.S.: Zájdi do zoo a povedz mojim rodičom, že som v poriadku!

List som si prečítala ešte dva razy. Potom som nasadla na bicykel a išla do zoo. Slony sa však so mnou nechceli baviť. Tvárili sa, že mi nerozumejú. Nuž ak sa teda budem chcieť ešte so slonmi porozprávať, budem musieť asi naozaj odletieť do Afriky!

1 Comment

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *