Dráčik Darebáčik

Ďaleko odtiaľto existuje rozprávková krajina. Je celá biela, pokrytá snehom. Všade, kam oko dovidí, sa trblieta snehobiela perina. V tejto krajine žijú zimní draci. Sú obrovskí. Lietajú potichu a pozorujú všetko okolo seba. Pomáhajú ľuďom a rozprávkovým bytostiam, ktoré tam žijú, aby im bolo teplo.

Ich najčastejšou úlohou je zapáliť oheň. V rozprávkovej zimnej ríši je oheň jediná vec, čo môže zahriať, preto je veľmi dôležité, aby s tým draci pomáhali. Stačí, keď fúknu trochu svojho ohnivého dychu na kus dreva a oheň sa rozhorí.

Medzi drakmi poletuje ale aj malý dráčik Darebáčik, ktorý si zo všetkého robí srandu. Keď veľký drak pre niekoho založí oheň, malý drak rýchlo priletí a oheň sfúkne. A potom rýchlo zmizne. A už sa smeje až sa chytá za brucho.

Rozprávka na dobrú noc - Dráčik Darebáčik
Dráčik Darebáčik

Všetci draci a jeho rodičia mu už toľkokrát vysvetľovali, že je to nebezpečné. Že to nesmie robiť, že by mohlo niečo stať. Ale Darebáčik mal svoju hlavu a stále nepočúval. Až prišiel deň, keď sa aj dráčik Darebáčik bál, že to nedopadne dobre.

Bol krásny večer. Obloha bola plná hviezd a celá snehová krajina sa trblietala v mesačnom svite. Trpaslík Fando sa vracal domov z dlhej cesty. Žil v malej rozprávkovej chalúpke a každý deň chodil pracovať do jaskýň. V ten večer bol už Fando unavený a premrznutý na kosť. Napadlo mu, že sa na chvíľu schová v skalách a zohreje sa pri ohni.

Položil na seba niekoľko konárov a zvolal: „Draci, moji drahí strážcovia, prosím, založte mi oheň!“ Hneď priletel drak, fúkol na konáre svojim ohnivým dychom a oheň sa rozhorel. Sotva sa trpaslík Fando začal zohrievať, priletel dráčik Darebáčik, aby oheň sfúkol.

Trpaslík opäť zavolal drakov. V okamihu priletel aj ten veľký a oheň sa opäť rozhorel. Tentokrát dráčik Darebáčik nepriletel, a tak trpaslík pri príjemnom teple a praskajúcich konároch začal driemať. Únava ho premohla natoľko, že zaspal. V tej chvíli priletel dráčik Darebáčik a oheň uhasil. Trpaslíka to však neprebudilo. Ten tvrdo zaspal.

Po chvíli začal trpaslík Fando mrznúť, ale nezobudil sa. Práve včas letel okolo veľký drak a rozhliadal sa po krajine. Uvidel malého trpaslíka ležať v snehu, na brade mal námrazu a spal. Neváhal ani minútu a zamieril rovno k nemu. Svojím ohnivým dychom rýchlo zapálil oheň a priblížil trpaslíka Fanda k nemu čo najbližšie. Malý mužíček začal rozmŕzať a prebúdzať sa. Drak ešte chvíľu s Fandom počkal, aby sa uistil, že je v poriadku, a potom sa vydal hľadať dráčika Darebáčika. Bolo mu jasné, že oheň sfúkol on.

Keď ho našiel, všetko mu opísal. Vysvetlil mu, aké nebezpečné je to, čo robí. Trpaslík mohol zamrznúť. Darebáčikovi bolo ľúto, že sa naňho drak hnevá. Keď si však predstavil, že trpaslík Fando kvôli nemu takmer zamrzol, bolo mu to ľúto ešte viac. Nechcel nikomu ublížiť.

Odvtedy bolo v zimnej rozprávkovej krajine všetko tak, ako má byť. Nad celou krajinou lietajú obrovskí draci a strážia všetkých obyvateľov ríše. A dráčik Darebáčik? Ten nezhasína ohne. Práve naopak, trénuje, ako ich zakladať. Keď vyrastie, chce byť taký silný a dôležitý ako veľký drak.


Superioherbs.sk Extrakty z hub
Superioherbs – Extrakty z hub – Vyskúšajte »
4.9/5 - (58 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *