Kúzelný koláč

Barborka bola veľmi šikovné dievčatko. Najviac však ľúbila maminke pomáhať v kuchyni. Keď sa práve neučila, nehrala na záhrade či v izbičke, našli ste ju práve v kuchyni pri maminke. Tam spolu varili či piekli všelijaké dobroty. Keď vyrastie, túžila byť pekárkou. Bol upršaný jesenný podvečer a Barborka pomáhala maminke s večerou. Barborka bola však smutná. Dostala v škole zlú známku a veľmi ju to trápilo. Maminka sa jej snažila zodvihnúť náladu a tak zavolala dcérku na pomoc. Chcela aby jej pomohla navariť chutnú zeleninovú polievočku. 

Ako tak varili, Barborka polievočku miešala a maminke so všetkým poctivo pomáhala, no stále bola smutná…trápila ju tá zlá známka v škole. 

„Barborka pozri sa v mojej knižke receptov, koľko korenia mám dať do polievočky?“ spýtala sa jej maminka. Síce maminka vedela, koľko tam ide, no chcela aby jej to dcérka prečítala a tak maminke nie len pomohla, ale i si zlepšila čítanie. Barborka otvorila knižku plnú všelijakých receptov, kde listovala aby našla zeleninkovú polievočku. V  tom z knižky vypadol papierik. 

Rozprávka na dobrú noc - Kúzelný koláč
Kúzelný koláč

„Čo to je?“ spýtala sa Barborka maminky zvedavo ako zodvihla papierik zo zeme. Maminkine oči padli na papierik. „Píše sa tu… kúúzelný koláč.“ prečítalo dievčatko pomaly. Wau! Čo to len môže byť ten kúzelný koláč. Čo keď má kúzelnú moc a budem lietať..alebo čarovať…rozmýšľalo zvedavé dievčatko. 

Maminka sa usmiala. „To je recept mojej starej mamy. Je to koláč. Ale nie hocijaký koláč, je to koláč, ktorý ti vždy zlepší náladu..a práve preto je taký kúzelný!“ povedala s úsmevom maminka dcérke, ako miešala voňavú polievku. 

„Prosím, prosím, upečme si ho!“ zvolalo dievčatko nadšene a  potom prečítalo maminke koľko korenia ide do polievočky. Maminka sa zamyslela a nakoniec súhlasila. „Dobre, môžeme. Ale najskôr si bež dokončiť svoje domáce úlohy a doučiť sa aby si si zlepšila známku. Ja zatiaľ dokončím polievočku a potom si ho môžeme spolu upiecť“ usmiala sa maminka a poslala dcérku do izby. Barborka neváhala. Utekala do izbičky, kde sa poctivo učila a aj si dokončila svoje domáce úlohy. Známku si určite zlepší. No mysľou bola stále pri kúzelnom koláči… čo to len môže byť. 

No a to sa moje milé detičky dozvieme v ďalšej časti. Dozvieme sa ako maminka a Barborka upiekli kúzelný koláč a aj to prečo bol práve taký kúzelný.

4.7/5 - (39 votes)

4 komentáre

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *