Hokejový zápas

Za lesom na veľkom zamrznutom rybníku sa v zime odohrala veľká udalosť. Dôležitý hokejový zápas. Proti sebe nastúpili dva zaujímavé tímy. Na jednej strane boli líšky a na druhej medvede. Všetci tvrdo trénovali. Učili sa prihrávať, rýchlo korčuľovať a otáčať. Keď nastal veľký deň hry, všetky lesné zvieratá sedeli okolo rybníka. Na niektorých boli veľké nápisy „Líšky vyhrajú“. Ostatní mali na sebe medvedie tričká. Každý fandil niekomu inému.


Rozhodcom bola sova. Najmúdrejšie zviera v lese. Preletela nad rybníkom a všetko videla z veľkej výšky a mohla posúdiť z najlepšej vzdialenosti. V posledných minútach pred zápasom boli všetci nervózni. Zvieratá netrpezlivo čakali na svojich miestach a líšky a medvede sa korčuľovali na ľade. Zrazu sa ozvala sova a začalo sa pískať.
Medvede využívali svoju silu. Svojimi hokejkami strieľali na bránku neuveriteľné strely. Boli veľkí, takže im stačilo urobiť pár odrazov na ľade a boli priamo pri bránke. Líšky sa naozaj snažili, ale stále sa im nedarilo dostať sa cez veľké medvede. Keď bol polčas, všetci si sadli na popadané kmene stromov, ktoré boli okolo rybníka. Boli to ako lavičky na štadióne. Medvede boli spokojné s tým, ako sa im darí, ale líšky boli nešťastné. Sedeli vedľa seba, hlavy sklonené a labkami si masírovali boľavé svaly.
Jazvec, ktorý bol divákom, si to všimol. Bolo mu ľúto líšok. Vedel, ako veľmi sa snažia. Prišiel k nim na tribúnu a povedal: „Je to ťažké, však?“ Líšky len súhlasne pokývali hlavami. Jazvec pokračoval: „Ale viete , že môžete vyhrať? Len na to musíte ísť inak. Nie ste takí silní ako medvede. Ale vy ste šikovní. A agilný. Využite výhodu menších rozmerov a rýchlosti. Prejdite okolo nich. Nepotrebujete ich silu. Vy máte niečo iné.“ Líšky sa na seba pozreli a pochopili, že jazvec má pravdu. Nemohli sa vyrovnať medveďom, čo sa týka sily. Ale majú aj niečo iné.
A tak zvyšok zápasu odohrali inak. Prešmyknú sa medveďom pod nohami. Korčuľovali od nich preč. Skôr ako sa Medvede stihli otočiť, puk skončil v sieti. Celý zápas skončil nerozhodne. Oba tímy získali za svoje úsilie medaily za prvé miesto. Medvede aj líšky boli radi, že to takto dopadlo. Oba tímy hrali čestne a zaslúžili si odmenu.
Hokej sa na tomto rybníku hrá dodnes. Naučili sa to aj iné zvieratá. A vďaka líškam všetci vedia, že nezáleží na tom, akí sú veľkí a silní, ale ako sa snažia využiť to, čo vedia. A tak aj tí najmenší vedia, že môžu dosiahnuť víťazstvo.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *