Hokejový zápas

Za lesom na veľkom zamrznutom rybníku sa v zime odohrala jedna veľká udalosť. Dôležitý hokejový zápas. Proti sebe nastúpili dve zaujímavé družstvá. Na jednej strane boli líšky a na druhej medvede. Všetci usilovne trénovali. Učili sa prihrávať, rýchlo korčuľovať a otáčať sa. Keď nastal veľký deň zápasu, všetky lesné zvieratká si posadali okolo rybníka. Niektoré mali veľké cedule s nápisom: „Líšky do toho“. Iné mali oblečené tričká s medveďami. Každý povzbudzoval niekoho iného.

Rozhodcom bola sova, najmúdrejšie zviera v lese. Lietala nad rybníkom, zhora všetko krásne videla a mohla rozhodovať z tej najlepšej vzdialenosti. V posledných minútach pred zápasom boli všetci nervózni. Zvieratká netrpezlivo čakali na svojich miestach, líšky a medvede sa rozcvičovali na ľade, keď zrazu sova zapískala a všetko sa začalo.

Rozprávka na čítanie - Hokejový zápas
Hokejový zápas

Medvede využívali svoju silu. Svojimi hokejkami strieľali na bránku neuveriteľné strely. Boli veľké, stačilo im urobiť pár odrazov na ľade a boli priamo pri bránke. Líšky sa naozaj snažili, ale stále sa im nedarilo prekonať veľké medvede. Keď bol polčas, všetci si sadli na položené kmene stromov, ktoré boli okolo rybníka. Boli to také lavičky na striedačku. Medvede boli spokojné s tým, ako sa im darí, ale líšky boli nešťastné. Sedeli vedľa seba, hlavy mali sklonené a labkami si masírovali boľavé svaly.

Jazvec, ktorý bol divákom, si to všimol. Bolo mu líšok ľúto. Vedel, ako veľmi sa snažia. Prišiel k nim na lavičku a povedal: „Je to ťažké, však?“ Líšky len súhlasne pokývali hlavami. Jazvec pokračoval: „Ale viete, že môžete vyhrať? Len na to musíte ísť inak. Nie ste silní ako medvede, ale ste šikovné a obratné. Využite to, že ste menšie a rýchlejšie. Prekĺznite popri nich. Nepotrebujete ich silu, máte niečo iné.“ Líšky sa na seba pozereli a pochopili, že jazvec má pravdu. V sile sa s medveďmi nemôžu porovnávať, ale môžu ťažiť z niečoho iného.

A tak zvyšok hry hrali inak. Preklzávali sa medveďom pod nohami, korčuľovali preč. Než sa medvede stihli otočiť, puk bol v bráne. Celý zápas sa skončil nerozhodne. Oba tímy dostali za svoju snahu a fair play medaily za prvé miesto. Medvede aj líšky boli radi, že to takto dopadlo.

Hokej sa na rybníku hrá dodnes. Naučili sa ho aj iné zvieratká. A vďaka líškam teraz všetci vedia, že nezáleží na tom, akí sú veľkí a silní, ale ako sa snažia využiť práve to, čo dokážu. A tak aj tí najmenší vedia, že môžu dosiahnuť čestné miesto.

4.9/5 - (17 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *