Maľovanie veľkonočných vajíčok

Týždeň pred veľkonočnými sviatkami sa pani učiteľka v šiestej triede rozhodla, že s deťmi bude maľovať veľkonočné vajíčka. Niektoré deti to ešte vôbec nerobili. Ani dvojičky Lenka a Lukáš. Veľmi sa na to maľovanie tešili, no deň, keď mali maľovať vajíčka, sa nezačal vyvíjať dobre.

Rozprávka pre deti - Maľovanie veľkonočných vajíčok
Maľovanie veľkonočných vajíčok

Nielenže nemali ráno vajíčka vyfúknuté, ale nemali doma vajíčka žiadne. Mama na to zabudla a nekúpila. Dvojičky boli sklamané, no ráno bežali do obchodu a kúpili desať čerstvých vajec. Keď ich už mali kúpené, chystali sa vyfúknuť ich. No nejako sa im to nedarilo. Mama bola nervózna, lebo nestíhala do roboty, a dvojičkám sa to nedarilo. Puklo jedno, druhé, tretie i štvrté. Ostalo im šesť, ktoré im už vyfúkla mama. Deti sa nestihli ani naraňajkovať. Utekali do školy, aby nič nezmeškali. A tu bác! Lenka sa šmykla a spadla na zadok. Aj s taškou. S taškou, v ktorej boli vajíčka. Deti s malou dušičkou nazreli dnu a vydýchli si. Rozbili sa len dve.

Do triedy prišli síce po zvonení, no pani učiteľka sa nehnevala. Dvojičky sa rýchlo usadili a pustili sa do maľovania. Moc sa im to však nedarilo. Vajíčka sa zmenili na jednu veľkú čarbanicu. Hlavne teda to Lukášovo. Ten sa tak nahneval, že vajíčko hodil o zem, a to prasklo a rozlámalo sa na malé kúsky. Pani učiteľka ho vyhrešila a Lukáš sa zahanbil. Našťastie mali ešte jedno čisté vajíčko a na maľovanie toho sa už Lukáš poriadne sústredil. Výsledkom boli tri maľované vajíčka od dvojičiek. Neboli síce dokonalé, no robili to prvýkrát. Na budúcu Veľkú noc to bude lepšie. Len sa netreba vzdávať.

4.3/5 - (6 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *