Malý – veľký hrdina Jakubko

Milé detičky, určite si spomínate na malého chlapca Jakuba, ktorý túžil byť veľkým policajtom ako jeho ocko. Jedného dňa sa malý Kubo hral spolu so svojím najlepším kamarátom Miškom a jeho psíkom Rexom pri jazierku. Maminka na nich dávala pozor spoza okienka domu nablízku.

Ako sa tak chlapci hrali na policajta a zlodeja, pri hre sa malý Rex tak zľakol, že sa Miškovi vytrhol a padol rovno do jazierka! ! A keďže mu chýbala jedna nožička, plávať mu bolo veľmi ťažké. A dnes sa dozvieme či sa chlapcom podarilo malého Rexa zachrániť a ako to dopadlo.  

Jakubko videl ako sa Miškov psík Rex vo vode metie a bojuje o život. Veď je to len šteniatko! Miško sa rozutekal k Jakubkovej maminke a kričal nech zavolá hasičov či policajtov. Maminka tak aj urobila. Jakubko mal však zo seba zlý pocit. Čo keď to policajti či hasiči nestihnú? Bude to jeho vina.. to on nemal Miška vystrašiť pri hre…a potom by sa malý Rex tak nezľakol a neskončil by v hlbokej vode chladného jazierka. Jakubko pozbieral odvahu, ktorú v sebe mal a keďže bol veľmi dobrý plavec, neváhal a skočil za Rexom do jazera. Voda nebola práve najteplejšia no to Kubkovi nevadilo. A práve vtedy pribehla k jazeru Jakubkova maminka spolu s Miškom, ktorý ju zavolal. 

Rozprávka pre deti - Malý veľký hrdina Jakubko
Malý veľký hrdina Jakubko

„Jakubko vráť sa už ide pomoc!“ kričala na Jakubka maminka, ktorá sa o neho bála. Chlapček však plával smerom k psíkovi. Išlo mu to dobre. Chytil Rexa do náručia a hrdinsky s ním priplával k brehu. Maminka pomohla chlapčekovi vyjsť z vody a zabalila ho do deky spolu so psíkom Rexom. A práve vtedy prišli hasiči a dvaja policajti, jeden z nich bol Jakubkov ocko. 

„Tu už vvvvvás nebude treeeeba, ja som ho zachránil,“ drkotal sa od zimy Jakubko ako rozprával svoj príbeh ockovi, policajtovi a hasičom. 

„Ty si ale veľký hrdina! No, mal si však počkať na nás!“ povedali chlapčekovi hasiči a hrdinsky ho potľapkali po pleci. Chlapček sa nesmelo usmial. Aspoňže sa tie hodiny plávania vyplatili…pomyslel si Jakubko. 

„Jedného dňa z teba bude veľký hasič či policajt! Neváhal si a psíkovi si pomohol, aj keď to bolo nebezpečné!“ povedal mu ocko a objal svojho synčeka. „Musíš si však dávať pozor, si ešte malý a hocičo sa mohlo stať..“ zahriakla ocka maminka. Jakubko prikývol. Bol však na seba pyšný, aj keď sa triasol od zimy. Bol rád, že malému Rexíkovi pomohol a Miško bol šťastný, že sa to jeho statočnému kamarátovi podarilo a jeho psík je v poriadku. 

„Za tvoju odvahu, dostaneš od nás malú odmenu!“ povedal jeden hasič a podal chlapčekovi svoju červenú prilbu a jeho ocko mu podal svoju policajnú píšťalku. Wau! Pravá policajná píšťalka a hasičská helma! Jakubko sa zo svojich medailí tešil, avšak najväčšia odmena bola pre neho šťastný Miškov výraz a veselé zaštekanie Rexa, ktorý bol našťastie úplne v poriadku. Jakubko sa veľmi tešil, že všetko dobre dopadlo a maminka bola rada, že sa chlapčekovi nič zlé nestalo. 

Avšak najviac Kubko tešil z toho, že zachránil Miškovho psíka a že ho veľkí hasiči či policajti pochválili. Vedel, že vo svojom sne bude pokračovať a bude pomáhať tomu komu vie, a áno samozrejme, bude poslúchať svojich rodičov, aby to nebolo náhodou nebezpečné.

4.5/5 - (71 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *