Na svätého Valentína

Do siedmej triedy nastúpila nová žiačka. Volala sa Lucka a prišla z veľkého mesta. Lucka sa nových spolužiakov hanbila, s nikým sa nechcela rozprávať, dokonca sedela sama v lavici. Zdalo sa jej, že sa s ňou nechce nikto kamarátiť, že sa jej všetci posmievajú. No opak bol pravdou. Ostatní sa jej hanbili tiež. Veď ona prišla z mesta! Má pekné oblečenie, najmodernejší mobil a býva v luxusnom dome. Mysleli si o nej, že je namyslená a pyšná, a tak sa s ňou nerozprávali.

Pani učiteľku toto veľmi trápilo. Jedného dňa, keď Lucka nebola v škole, prihovorila sa svojim žiakom: „Blíži sa Valentín a všetci viete, že v tento deň chodí v našej škole Valentínska pošta.“ Na svätého Valentína bola vo vestibule umiestnená špeciálna schránka, do ktorej deti mohli hodiť pozdrav pre niekoho, koho mali radi. Na poslednej hodine 14. februára potom chodili po škole žiaci a rozdávali lístočky. To bolo výskotu! Všetci čakali, či niečo dostanú a koľko toho dostanú. Ak niekto dostal veľa lístočkov, znamenalo to, že je v škole obľúbený a že ho majú radi. „Bola by som rada,“ pokračovala pani učiteľka, „ak by ste poslali lístočky aj pre Lucku.“

Rozprávka pre deti - Na sv. Valentína
Na svätého Valentína

Deti začali šomrať. Veď ju nepoznajú, nebavia sa. Určite sa im vysmeje alebo ich poníži. Možno si to vôbec nebude vážiť. Pani učiteľka však deti presvedčila, a tak 14.februára každý napísal drobný pozdrav pre Lucku a vhodil ho do schránky. Keď prišli do ich triedy rozdávať lístočky, Lucka nemohla uveriť vlastným očiam. Koľko ich len dostala!

Ostatní sa na seba len uškierali, keď videli ako ju to potešilo. Lucka utekala po škole hneď domov. Mama sa čudovala, čo sa stalo. „Musím písať odpovede. Musím im všetkým odpísať.“ Mama sa dozvedela, čo sa stalo, a navrhla Lucke, aby všetkých pozvala k nim domov na malú oslavu.

Lucka teda vytvorila pozvánky a na druhý deň ich skoro ráno každému zasunula do lavice. Všetky deti na Luckinu oslavu radi prišli. A boli pani učiteľke vďačné, že im pomohla sa s Luckou skamarátiť. Láska má veľa podôb. Je to láska k rodičom, k súrodencom, k priateľom, k zvieratkám. Veľmi veľa ľudí by si zaslúžilo, aby ste ich mali radi. Len ich musíte dobre spoznať.

4.2/5 - (4 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *