Najkrajšia nástenka

Pani riaditeľka vyhlásila na začiatku školského roka súťaž. Ktorá trieda bude mať najkrajšiu nástenku, tá pôjde za odmenu v októbri na výlet do planetária. Ďalekohľadom budú pozorovať hviezdy a planéty a užijú si veľa zábavy. Monika bola nástenkárkou v 6.C a keď sa dopočula o súťaži, chcela veľmi vyhrať.

Chcela, aby tá jej nástenka bola najkrajšia a chcela, aby jej spolužiaci mohli ísť do planetária vďaka nej. V triede nebola veľmi obľúbená a spolužiaci sa s ňou veľmi často nerozprávali, preto verila, že keď pre nich túto súťaž vyhrá, začnú ju mať radi.

Rozprávka na čítanie - Najkrajšia nástenka
Najkrajšia nástenka

Monika celé dni plánovala, kreslila, vystrihovala. Nemala čas na školu ani na učenie a nikto jej s tým nepomohol. Ba dokonca čo sa stalo! Keď prišli chlapci z telesnej, na jej nakreslené obrázky pohádzali mokré uteráky! Obrázky, na ktorých pracovala celé dni, boli zničené! A navyše – v 6.B mali nástenku hotovú! A aká bola krásna! Určite vyhrajú! Monika, sklamaná a nahnevaná, ostala deň pred vyhodnotením súťaže v škole dlhšie.

Vkradla sa do triedy 6.B, postŕhala obrázky z triedy a zničila ich! Tak a teraz nevyhrajú! A veru sa tak aj stalo. Riaditeľka nakoniec určila za najkrajšiu nástenku tú Monikinu a trieda 6.C mala ísť na výlet. Spolužiaci začali mať Moniku zrazu radi a každý sa s ňou chcel kamarátiť. Monika však nemala radosť a trápilo ju svedomie.

A tak sa k svojmu činu priznala a oľutovala ho. Vysvetlila, že len chcela, aby ju ostatní mali radi a bola zmierená s tým, že teraz už sa s ňou opäť nebude chcieť nikto kamarátiť. Lenže spolužiaci z 6.C i žiaci z 6.B, ba dokonca i pani riaditeľka jej odpustili. A na výlet do planetária išli všetci spolu.

4.5/5 - (8 votes)

1 Comment

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *