Princezná, ktorá nevedela skákať cez kozu

Vedeli ste, že aj princezné musia chodiť do školy? Veru musia. A učia sa tam všetko to isté, čo aj my. Aj matematiku, aj geografiu, aj dejepis, ba majú aj telesnú výchovu. A práve s telesnou mala veľký problém princezná Zara. Princezná Zara bola veľmi milá a dobrá princezná. Vedela pekne spievať, kresliť, poznala vlajky všetkých štátov a dejiny svojich predkov. No nevedela skákať cez kozu.

Raz, dva, tri! Hop! Zase sa jej to nepodarilo! Princezná bola najskôr nahnevaná, potom nešťastná a nakoniec sa toho začala báť. Veľmi často sa totiž stalo, že sa pri odraze zamotala do vlečky svojich šiat a spadla. Udrela si nohu aj ruku.

Rozprávka pre deti - Princezná, čo nevedela skákať cez kozu
Princezná, ktorá nevedela skákať cez kozu

„Joj, aké som len nemehlo. Bola som sa pozrieť na dievčatá, ktoré nie sú princeznami a tie tú kozu preskočia ako nič! Odrazia sa, skočia! Také ladné pohyby! A ja? Ako slonica!“ žalovala sa princezná Zara svojej pestúnke. „Jój, moja drahá, nie ste ako slonica. Problém bude niekde inde. Nechajte ma, nech nad tým porozmýšľam.“

A tak pestúnka rozmýšľala a potom sa zavrela do svojej kutice a nevychádzala odtiaľ pár dní a keď konečne vyšla, priniesla princeznej Zare darček! Princezná ho otvorila a neverila vlastným očiam. Šaty? Ale takých má predsa plné skrine! „No len si ich pozrite, princezná. A vyskúšajte! Také ešte nemáte.“ 

Princezná si ich vyskúšala a veru uznala, že také šaty ešte nemala! Bol to vlastne úbor na cvičenie. S ním sa bude na telesnej cvičiť jedna radosť! A veru aj mala pravdu. Kozu preskočila ako nič!

4.1/5 - (8 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *